آزادی ۱۰ زندانی غیرعمد توسط خانواده شهید آل هاشم

به گزارش رکنا، فرزند شهید آیت الله آل هاشم هنگام پرداخت هزینه‌های مراسم چهلم و یادبود پدرش، با بیان اینکه یکی از منویات آن شهید سوق دادن هزینه‌های اضافی مراسم‌های ترحیم و یادبود به امورات خیر و خداپسندانه بود، گفت: از تأکیدات مرحوم پدرم ترویج فرهنگ نیکوکاری و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری در چنین مراسماتی است که بر این اساس تصمیم خانواده بر این شد با حذف تشریفات زائد، علاوه بر بازگرداندن سرپرست خانواده‌ای به کانون گرم خانواده‌، دعای خیر زندانیان آزاد شده نیز نثار روح آن شهید شود.

محمدمهدی آل هاشم هدف خانواده خود از این اقدام را شادی روح پدر شهید و مشارکت در آزادی زندانیان جرایم مالی اعلام و اظهار کرد: شهید آل هاشم تاکید داشتند اهدای هزینه‌های مراسم‌هایی مثل ترحیم یا یادبود درگذشتگان، سیره علوی و همان صدقه جاریه است که باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به ارزش بالای معنوی این کار خداپسندانه، ادامه داد: پدرم همیشه تاکید داشت زندانیان جرایم غیرعمد که به طور ناخواسته پشت میله‌های زندان قرار می‌گیرند و این اتفاق ممکن است برای همه پیش بیاید، از این رو باید دست این افراد را در این شرایط سخت بگیریم و در واقع خانواده ما با این کار به نیت‌های خیر ایشان جامه عمل پوشاندند.

فرزند شهید آیت الله آل هاشم گفت: خانواده‌هایی که عزیزی را از دست می‌دهند، با آزاد کردن افراد در بند، علاوه بر اینکه آنها را شاد می‌کنند بلکه رضایت خدا و دعای خیر بندگان در حق مرحومین را نیز جلب می‌کنند.

وی با قدردانی از مسئولان ستاد دیه آذربایجان شرقی و خیران نیک اندیش این مجموعه، یادآور شد: سالهاست به ابتکار مسئولان ستاد دیه در استان آذربایجان شرقی طرح اهدای هزینه‌های مجالس ترحیم، عزاداری، گل، بنر و ولیمه به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را اجرا می‌کنند که الگویی برای کل کشور است.

کدخبر: 1013622 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟