انهدام باند پول‌شویی در خراسان جنوبی

به گزارش رکنا، سرهنگ یدالله دهقان رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره تصادف زنجیره‌ای در محل گردنه ثمن‌شاهی بر اثر پاشیده شدن سوخت مخازن هزار لیتری از بار یکدستگاه تریلی بر روی جاده و ایراد خسارت به حدود 10 دستگاه خودروی سواری پیگیری و بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت. 

وی بیان کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی در این رابطه یکدستگاه تریلی حامل مخازن هزار لیتری را به همراه سوخت قاچاق توقیف کردند که مستندات حاکی از  باندی بودن شبکه قاچاق سوخت داشت، لذا بررسی پرونده باندپول‌شویی و مالک اصلی تریلی و همچنین تحقیقات در این زمینه به صورت علمی و تخصصی آغاز شد.  

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان جنوبی افزود: مأموران با اقدامات فنی و اطلاعاتی دقیق درباره مدارک حساب‌ها و اموال منقول و غیرمنقول مالک تریلی و وابستگان وی، مشخص شد از وجوه حاصله، تعدادی منزل مسکونی و تریلی و اتوبوس خریداری شده و خودروها در قاچاق سوخت و مواد مخدر فعالیت دارند. 

 دهقان، تصریح کرد: ارزش ریالی کارکرد حساب‌ها و اموال متهمان بالغ بر 560 میلیارد ریال برآورد شده که تمامی اموال با حکم قضایی توقیف شد و مأموران در این رابطه 7 متهم را دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند. 

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با جرایم اقتصادی از اولویت‌های پلیس بوده و با جدیت با مفسدان اقتصادی برابر قانون برخورد می‌شود و از شهروندان می‌خواهیم که به منظور مشارکت در این امر هرگونه اخبار و اطلاعاتی از فعالیت‌ها و تخلفات اقتصادی و قاچاق  از طریق سامانه 096300 به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد. 

کدخبر: 1007139 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟