ترامپ از خیانت نتانیاهو در انتخابات آمریکا عصبانی شد + جزئیات

روزنامه رای الیوم در مطلبی با اشاره به خشم دونالد ترامپ از عدم حمایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آورده است: ترامپ از خیانت نتانیاهو و عدم حمایتش در انتخابات آمریکا بسیار خشمگین و از اقداماتی که در کمک به نتانیاهو انجام داده، سخت پشیمان است.

این رسانه می نویسد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هر آنچه که لازم بود به اسرائیلیها داد از مجبور کردن برخی اعراب برای سازش با تل آویو گرفته تا قطع کمک های مالی آژانس کمک رسانی به فلسطینی ها (آنروا) با هدف گرسنه نگه داشتن و تحقیر آنها و در پایان هم الحاق قدس و بلندی های جولان و معامله قرن؛

ترامپ در ازای همه خدماتی که به صهیونیستها و نتانیاهو کرده بود؛ جز قدرنشناسی و خالی کردن پشت وی در لحظات سرنوشت ساز انتخابات نصیبش نشد.

در مقابل جز قدرنشناسی و خالی کردن پشت وی در لحظات سرنوشت ساز انتخابات نصیبش نشد.

رای الیوم آورده است: پایگاههای خبری و روزنامه های اسرائیلی این روزها به صراحت از ناامید شدن ترامپ از نتانیاهو که وی را متحدی راهبردی می پنداشت، سخن می گویند که یک اظهار نظر هم در حمایت از وی و حزبش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بیان نکرد و سکوت کامل پیشه کرده است. ترامپ احساس می کند که نتانیاهو به وی خیانت کرده و ترجیح داده است که سیاست بی طرفی اتخاذ کند.

این رسانه عرب زبان در ادامه می نویسد: نتانیاهو قابل سرزنش نیست بلکه ترامپ کودن که به وی اعتماد کرد، قابل سرزنش است به ویژه که ترامپ بر این باور بود که نتانیاهو و امثال وی در راس کمپین انتخاباتی او خواهند بود و رای دهندگان یهودی یا بخش اعظم آنها را برای رای دادن به نفعش بسیج خواهند کرد اما آنچه رخ داد، کاملاً برعکس بود.

صهیونیستها و نتانیاهو همین بلا را سر جو بایدن هم خواهند آورد

رای الیوم نوشت: نتانیاهو از ترامپ به عنوان دستمال کاغذی استفاده کرد و سپس آنرا در سطل زباله انداخت و وی را تحقیر کرد و در زمان تنگا از حمایت وی دست برداشت و آماده می شود که این سناریو را با رئیس جمهور جدید یعنی جو بایدن که ۷۷ درصد رای دهندگان یهود را به دست آورده است و ۶ امتیاز تا رسیدن به کاخ سفید فاصله دارد، تکرار کند.

این رسانه آورده است: نتانیاهو همانند بسیاری دیگر از هم پیاله های خود به خیانت و خنجر سمی از پشت زدن، شهره هستند و اینکه می خواهند همه در خدمت آنها و بنده شان برای رسیدن به اهدافشان باشند و تاریخ آکنده از این موارد است؛ اما ترامپ از تاریخ چیزی نمی داند زیرا غرور و زورگویی و مال دوستی، چشم وی را کور کرده بود که تاریخ را بخواند و از آن درس بگیرد.

سازشکاران با نتانیاهو هم مانند بزرگشان خود یعنی ترامپ سخت نادم خواهند شد

رای الیوم در پایان می نویسد: صف افراد ناامید که در حال حاضر ترامپ در راس آنها قرار دارد، بسیار طولانی خواهد بود و برخی حکام عرب سازشکار به ویژه تازه سازش کرده ها، همانند بزرگشان یعنی ترامپ که آنها را به سوی عادی سازی روابط با اسرائیل سوق داد، پشیمان خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟