حجم ویدیو: 13.44M | مدت زمان ویدیو: 00:01:50

به گزارش رکنا، ده‌ها هزار نفر از مردم عراق برای شرکت در تظاهرات ضد اشغالگری آمریکا در حال رساندن خود به تقاطع دانشگاه بغداد نزدیک منطقه «الجادریه» مسیر تعیین شده برای آغاز تظاهراتی هستند که پیش‌بینی شده است به تظاهرات میلیونی و بی سابقه‌ای در عراق تبدیل شود.

به گزارش شبکه المیادین مردم از کوچک و بزرگ در حالی که پرچم عراق یا پرچم الحشد الشعبی را در دست دارند شعار اتحاد و رد حضور اشغالگران آمریکایی در عراق سر می‌دهند.

از روز پنجشنبه هم هزاران نفر از مردم دیگر شهرهای عراق در حال رساندن خود به بغداد هستند.

ازدحام خودروها و اتوبوس‌هایی که از استان‌های مرکز و جنوب بغداد آمده‌اند در مسیرها و دروازهای جنوبی شهر بغداد در ساعات بعد از ظهر تا شب گذشته به اوج خود رسیده بود.

به گزارش رسانه‌های عراقی، این تظاهرات در مکانی دور از محل تحصن معترضان عراقی در میدان التحریر بغداد برگزار می‌شود تا برخی نگویند که هدف از این تظاهرات ناکام گذاشتن اعتراضات است. اگرچه اهداف معترضان با اهداف همه عراقی‌ها در اخراج اشغالگران تفاوتی ندارد از همین رو از منطقه الکراده به سمت دانشگاه بغداد در مرکز شهر جریان دارد.

پایگاه خبری «بغداد الیوم» نوشت: شماری از شرکت کنندگان در تظاهرات ضد اشغالگری امروز تاکید کردند که معترضان متحصن در اتوبان بین المللی از شهروندان عراقی که از استان‌های جنوبی بغداد در حال رساندن خود به بغداد برای شرکت در تظاهرات هستند، استقبال کردند.

«محمد القصیر» یکی از کسانی که برای حضور در تظاهرات به بغداد آمده است می‌گوید: «اتوبوس‌های ما بدون هیچ مشکلی وارد بغداد شد با وجود اینکه در مسیر اتوبان بین المللی معترضان استان‌های مختلف تحصن کرده‌اند؛ اما آنها از ما استقبال کردند و به راحتی اجازه عبور اتوبوس‌هایمان را دادند».

«حیدر الحداد» یکی دیگر از کسانی که برای شرکت در تظاهرات ضد آمریکایی آمده می‌گوید:« متحصنان در مسیر اتوبان بین المللی در استان بابل مثل زائران امام حسین در مراسم اربعین از ما استقبال کردند. چیزی که ما امروز در مسیر شاهد بودیم صدای خبیث کسانی را خفه می کند که می خواهند بین مردم متحد عراق تفرقه افکنند».

الحداد گفت: :«ملت این حقیقت را درک کرده اند اینکه از گرداب سیاسی که آمریکا در عراق ایجاد کرده است خلاص شوند و همچنین از کسانی در داخل که ابزار دست آمریکا هستند».

وی افزود: «امروز دغدغه همه عراقی‌ها وطنشان شده است در حالی که برخی مفسدان به خاطر منافع شخصی خودشان از رفتن آمریکا هراس دارند».

«سیف البدیری» و «غسان ابراهیم ترکی» از جمله سازمان دهندگان تظاهرات امروز از استان های الدیوانیه و الناصریه هم بر همکاری خوب میان معترضان و متحصننان در مسیر اتوبان بین المللی با مسافرانی که برای حضور در تظاهرات ضد اشغالگری عازم بغداد هستند تاکید کردند.

تظاهرات میلیونی امروز (جمعه – ۴ بهمن) علیه حضور نظامیان آمریکایی در خاک این کشور به دعوت مقتدی الصدر رهبر این جریان از ساعت ۹ صبح به وقت محلی در تقاطع دانشگاه بغداد، نزدیک منطقه «الجادریه» آغاز می‌شود.

به گزارش فارس، پارلمان عراق پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس الحشد الشعبی و شماری از همرزمانشان، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد و دولت عراق نیز در تماس‌های مستمر با مقامات آمریکایی، بر ضرورت اجرای این طرح تاکید کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟