به گزارش رکنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد علی رغم آمادگی برای پاسخ به انتقام موشکی ایران، اقدامی نکرده است.

ترامپ گفت: با توجه به حوادث مربوط به حمله به سفارت آمریکا در بنغازی در لیبی، تصمیم گرفتم دستور حمله علیه ژنرال سلیمانی را صادر کنم.

وی افزود: ایران پایگاه ما در عراق را با موشک هدف قرار داد. در این حمله هیچ نظامی کشته یا زخمی نشد. من آماده بودم که به اقدام ایران پاسخ دهم، اما کاری نکردم.

ترامپ در ادامه گزافه گویی‌های خود گفت: اوباما در طول ۸ سال ریاست جمهوری خود ایرانی‌ها را جسور کرد. او با توافق هسته‌ای احمقانه با ایران، برای تهران منابع مالی لازم به منظور گسترش رفتار‌های خصمانه آن‌ها را تامین کرد.

وی مدعی شد: اقدامات اوباما جهان را به سمت جنگ سوق داد، در حالی که دولت من جهان را به سمت صلح می‌برد!

گفتنی است آمریکا بامداد روز جمعه با حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ۱۰ تن دیگر از جمله فرمانده نیرو‌های بسیج مردمی عراق را به شهادت رساند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری رسما اعلام کرد به دستور مستقیم او عملیات انجام شد.

به دنبال ترور سردار سلیمانی به دست آمریکا، بامداد روز چهارشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد با استفاده از موشک‌های بالستیک، پایگاه «عین الاسد» در عراق که نیروهای ارتش ترورریستی آمریکا در آن مستقر هستند را مورد هدف قرار داد. این پایگاه بزرگترین، مجهزترین و مهمترین پایگاه آمریکا در عراق به شمار می‌رود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟