شلیک موشک بالستیک به پایگاه نظامی سعودی در خاک عربستان

به گزارش رکنا، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن ظهر امروز (جمعه) خبر داد که یگان موشکی ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک «بدر ۱_p» به سمت پایگاه وابسته به یگان مرزبانی سعودی شلیک کرده است.

به نوشته وبگاه شبکه المسیره، «یحیی سریع» گفت که پایگاه تیپ ۱۹ مرزبانی سعودی در منطقه «بئر عسکر» در «نجران» با یک فروند موشک بالستیک «بدر ۱_p» به طور دقیق هدف قرار گرفته است که در پی آن ده‌ها تن از نیرو‌های ارتش سعودی کشته و زخمی شده‌اند.

او شلیک این موشک را که پس از ماه‌ها توقف عملیات موشکی صورت می‌گیرد، در راستای پاسخ مشروع و طبیعی به جنایت‌های ائتلاف سعودی از جمله جنایت حمله به بازار «الرقو» در استان صعده یمن دانست.

حمله سه‌شنبه هفته جاری ائتلاف سعودی به بازار «الرقو» در شهر «منبه» استان صعده یمن منجر به کشته و زخمی شدن ۳۸ غیرنظامی شد که تعدادی از آن‌ها مهاجران آفریقایی بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، «یحیی سریع» چهارشنبه‌شب گذشته در واکنش به حمله به بازار مذکور اعلام کرد، این اقدام بی‌پاسخ نخواهد ماند و پاسخ آن برای «دشمن سعودی» دردآور خواهد بود.

حمله موشکی امروز پس از ماه‌ها توقف حملات موشکی و پهپادی صورت می‌گیرد. یمنی‌ها پس از حمله گسترده پهپادی به تأسیسات آرامکو در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور ۹۸) اعلام کرده بودند که حملات خود را در راستای نشان دادن حسن نیت برای گفتگو متوقف می‌کنند. تاکنون چندین دور گفتگو میان انصارالله یمن با دولت سعودی در ریاض، عمان و اردن صورت گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟