خبر ویژه :

سیاسی جهان کدخبر: 442055 ارسال پرینت 6595

رکنا: فرمانده پلیس استان «سمنگان» در شمال افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان ۱۲۰ راننده و کمک راننده کامیون های انتقال زغال سنگ را در این استان ربوده اند.

حجم ویدیو: 24.59M | مدت زمان ویدیو: 00:03:49

فیلم آرشیوی از پشت پرده حمله به کامیونداران

«محمد امین حیدری» روز دوشنبه به رسانه های افغانستان گفت که این حادثه دیروز (یکشنبه) در شهرستان «دره صوف پایین» این استان رخ داده است.

وی افزوده است که افراد طالبان کامیون های انتقال زغال سنگ را متوقف کرده و راننده ها و کمک راننده را با خود برده اند و کامیون ها را به دلیل خراب بودن مسیر جاده ها نتوانستند ببرند.

برخی منابع محلی هم گفته اند که طالبان در مقابل رهایی هر راننده خواستار پرداخت یکصد هزار افغانی شده است.

اما فرمانده پلیس سمنگان گفته است که نیرو برای رهایی این افراد به محل اعزام کرده است و در عملیات نظامی آنها را رها خواهند کرد.

طالبان پیش از این هم در بزرگراه های شمال افغانستان خودروهای مسافربری را ربوده بودند اما این اولین بار است که راننده های کامیون ها را هم ربوده اند.

آدم ربایی برای دریافت پول در افغانستان طی ۱۰ سال گذشته رایج شده است و در اوایل تنها اتباع خارجی را افراد طالبان و افراد مسلح ناشناس می ربودند اما اکنون به ربودن اتباع داخلی را نیز آغاز کرده اند.

به هراندازه ای که منابع مالی و درآمد طالبان در مسیرهای قاچاق مواد مخدر، معادن و مسیرهای دیگر کاهش یابد، افراد این گروه برای جبران آن اقدام می کنند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهیداخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها