محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را مرد عجیب و مشکوک توصیف کردند و نوشتند: او چهار خودروی زرهی را از طریق هواپیماهای باربری به بوینس آیرس منتقل کرده تا از او در جریان حضور در نشست گروه بیست محافظت کنند.

به گزارش شفقنا به نقل از الدقس العربی، روزنامه های آرژانتین تعداد هیات همراه محمد بن سلمان را حدود چهار صد نفر اعلام کرده و آورده اند: بن سلمان علاوه بر این خواستار امکانات بهداشتی خصوصی و سالن های نماز خصوصی در هتل محل اقامت خود شده است.

براساس این گزارش، ناوگان هواپیمایی همراه بن سلمان در سفر به آرژانتین متشکل ۶ هواپیمای مسافربری و باربری است و پس از ناوگان هواپیمایی آمریکا قرار می گیرد که متشکل از هشتصد سرباز، ۸ هواپیمای وابسته به خطوط هوایی آمریکا، یک کادر مدنی و یک کادر نظامی است.

بوینس آیرس در آستانه اجلاس جی بیست به پادگان نظامی تبدیل سده است به طوری که حدود ۲۴ هزار نیروی امنیتی در سراسر این شهر مستقر شده اند و علاوه بر این حرکت مترو و قطارها نیز تعطیل شده است. آرژانتین از مدرنترین تجهیزات امنیتی برای تامین امنیت این نشست استفاده کرده است.

پیش از این رسانه های خبری آرژانتین فاش کرده بودند که ولادیمیر پوتین تنها رئیس جمهور حاضر در این نشست است که به منظور تامین امنیت خود از تلفن استفاده نمی کند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟