افزایش جراحان بینی در سال 1401

افزایش تقاضا برای عمل بینی یکی از دلایل افزایش جراحان بینی

در گذشته بیشتر خانم ها به ویژه دختران جوان به انجام جراحی زیبایی بینی تمایل داشتند و این جراحی با آمار کمتری در ایران انجام می شد. اما به دلیل تغییرات مثبت و چشمگیری که عمل بینی در زیبایی ایجاد می کرد و همچنین کوتاه و راحت بودن دوره نقاهت، موجب شد تا متقاضیان بیشتری برای انجام این جراحی کاندید شوند به طوری که امروزه آمار انجام  جراحی زیبایی بینی در ایران تا حد بسیار بالایی افزایش پیدا کرده است و مردان و زنان در سنین بالاتر نیز به انجام عمل بینی تمایل پیدا کرده اند؛ بنابراین به نظر می رسد افزایش آمار متقاضیان جراحی بینی یکی از مهم ترین دلیل افزایش جراحان بینی در سال های اخیر است.

این موضوع سبب شده تا بسیاری از پزشکان به دلیل افزایش آمار کاندیدای این عمل زیبایی و همچنین درآمد خوبی که از این جراحی به دست می آید، بعد از گذراندن دوره پزشکی عمومی، تخصص خود را در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی و گوش و حلق و بینی بگیرند تا جراح بینی شوند. اما همه پزشکان در این زمینه موفق نیستند و نمی توانند به مهارت و تخصص خوبی دست پیدا کنند. در صورتی که یک جراح بتواند در این زمینه به تخصص و مهارت بالایی برسد و در انجام عمل های زیبایی بینی موفق باشد به سرعت به شهرت رسیده و متقاضیان بیشتری برای انجام عمل بینی به او مراجعه می کنند.

عمل جراحی بینی توسط جراح بینی غیر متخصص !

یکی از موارد بسیار مهمی که در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر دارد، انتخاب جراح بینی متبحر و با تجربه می باشد. در صورتی که یک جراح تخصص و مهارت کافی را داشته باشد، می توانید با اطمینان عمل خود را به او بسپارید و از موفقیت این جراحی به رضایت برسید. چرا که این جراح، سال ها در زمینه جراحی های زیبایی، تخصص گوش و حلق و بینی مطالعه داشته است.

حال جراحی را تصور کنید که در زمینه و شاخه دیگری تحصیل کرده اما با توجه به درخواست بالای عمل زیبایی بینی، اقدام به انجام عمل بینی نیز می کند، مسلما انتخاب چنین پزشکی برای انجام جراحی بینی صحیح نمی باشد. اما امروزه شاهد این موضوع هستیم برخی از جراحان فک و صورت و یا جراحان زیبایی دیگر که تخصصی در زمینه جراحی بینی ندارند، تنها به دلیل اینکه این جراحی طرفداران بسیاری دارد و از طرفی درآمد خوبی دارد، دست به انجام جراحی زبایی بینی می زنند. معمولا این پزشکان برای اینکه بتوانند تجربه و مهارتی در این زمینه به دست آورند، در ابتدای شروع کاری خود مبالغ بسیار کمی را دریافت می کنند و سپس بعد از مدتی نیز که میزان بیماران آن ها افزایش پیدا کرد، با دریافت مبالغ هنگفت این عمل را انجام می دهند. در حالی که میزان موفقیت عمل هایی که توسط جراحان غیر متخصص انجام می شود، رضایت بخش نیست و معمولا بیماران بعد از مدتی دچار مشکلاتی نظیر افتادگی بینی، اختلال در تنفس و غیره می شوند و نیاز به انجام عمل بینی ترمیمی پیدا می کنند. بنابراین توصیه می شود انتخاب بهترین جراح بینی را برای موفقیت و رضایت از این جراحی جدی بگیرید و بدانید که سلامت و زیبایی شما بیشتر از هر چیز دیگر ارزش دارد و هرگز به دلیل هزینه های پایین خود را قربانی چنین مسائلی نکنید؛ زیرا برای جبران این مشکلات مجبور خواهید بود هزینه های بسیار بیشتری را پرداخت کنید و از طرف دیگر نیز ممکن است گاهی این مشکلات و عوارضی که ایجاد شده، قابل جبران نباشد.

انتخاب بهترین جراح بینی!

امروزه با وجود اینترنت و شبکه های اجتماعی انتخاب جراح بینی خوب کار دشواری نیست. شما می توانید با سرچ کردن اسامی جراحان بینی برتر در شهر خود لیستی از بهترین جراحان بینی تهیه کنید. معمولا بیشتر جراحان بینی سایت و شبکه های اجتماعی دارند که نمونه کارهای خود را در آن قرار می دهند. شما می توانید با مراجعه به این صفحات فیلم عمل بینی؛ تصاویر قبل و بعد بیماران را ببینید و از میزان رضایت افرادی که توسط این جراحان جراحی شدند، اطلاعاتی را کسب نمایید. همچنین لازم است مدرک و تخصص جراحان بینی را به خوبی بررسی نمایید.

یکی از نکات مثبت در این شبکه ها امکان تعامل و مشورت با سایر بیماران و متقاضیان این جراحی می باشد. همچنین پیشنهاد می شود پزشکی را انتخاب نمایید که در زمینه انجام عمل بینی متناسب با جنس و فرم بینی شما تخصص داشته باشد. برای مثال ممکن است شما بینی گوشتی بزرگی داشته باشید به همین دلیل باید نمونه کارهای جراحی را مشاهده کنید که بینی های گوشتی را جراحی کرده و سپس میزان تغییرات آن را مشاهده نمایید. افرادی که قصد انجام جراحی ترمیم برای بینی دارند نیز همین طور بوده این افراد لازم است توجه و دقت بیشتری نیز داشته باشند ؛ چرا که بافت های بینی آن ها یکبار دستخوش تغییرات شده و توانایی پذیرش هر نوع تغییری را ندارد و لازم است یک جراح زیبایی بینی با دقت، ظرافت و تبحری که دارد تغییرات و اصلاحات لازم را اعمال نماید.

در نهایت زمانی که با اطمینان از انتخاب جراح بینی در شهر خود رسیدید، باید برای انجام مشاوره حضوری به مطب پزشک مراجعه کنید. از طرفی مراجعه حضوری به شما این امکان را می دهد که به صورت حضوری نیز سایر مراجعه کنندگان را ببینید و از نزدیک نمونه کارهای پزشک را مشاهده نمایید. هرچند که دنیای مجازی بسیار کمک کننده است اما با این وجود ممکن است برخی افراد صرفا در ازای دریافت هزینه اقدام به تبلیغ یک پزشک نمایند و یا برخی به به غلط کامنت های منفی برای یک پزشک بگذارند.

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که برای انتخاب جراح بینی پزشکی را انتخاب کنید که میزان رضایت بیماران او بیشتر از عدم رضایت است چرا که به هر حال هر پزشکی ممکن است کمی نا رضایتی داشته باشد. ممکن است برخی از بیماران انتظارات نامعقول و غیر منطقی داشته باشند و یا برخی بیماران به شدت حساس و وسواسی باشند. اغلب پزشکان از انجام عمل اینگونه بیماران خودداری می کنند؛ چرا که  این افراد زمانی که جراحی می شوند نیز با وجود اینکه بینی آن ها فرم و ظاهر مطلوبی دارد، همچنان ناراضی بوده و شکایت دارند. برای مثال برخی ممکن است اصرار داشته باشند تا حتما بینی آن ها به فرم یک بازیگر خاص جراحی شود در حالی که بینی توانایی پذیرش آن تغییرات را نداشته باشد یا بیمارانی با بینی گوشتی مراجعه می کنند که اصرار دارند بینی آن ها به فرم بینی نیمه فانتزی عمل شود و زمانی که پزشک به صورت منطقی و بر اساس علم توضیح می دهد که این عمل امکان پذیر نیست به جای پذیرش این موضوع می گویند پزشک مهارت کافی را نداشته و در شبکه های اجتماعی آزادانه نظرات منفی خود را اظهار می کنند. به همین دلیل است که گفته می شود حتما به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید تا بعد از انجام مشورت با پزشک به صورت آگاهانه تصمیم به انجام عمل بینی بگیرید.

منبع : https://javdanimd.com

 

کدخبر: 815099
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟