«کارنامه»؛ خرید خودوریی بی دغدغه

به گزارش رکنا، مقدردوست، مسئول خرید خودرو کارنامه می‌گوید: « سرویس خرید سفارشی یک خدمتی از مجموعه خدمات «کارنامه» است که با هدف خرید خودرو متناسب با سلیقه مشتری و به قیمت منصفانه و با اطمینان از روند سالم معامله اوایل امسال یعنی در اردیبهشت در شهر تهران راه‌اند.زی شده  است.»

اما روند کار چگونه است؟

وی در این باره می‌گوید: «در بخش خرید سفارشی خودرو خریدار است که با این بخش از کارنامه (از سه مسیر وب‌سایت کارنامه، اپلیکیشن کارنامه و تماس با مرکز کال سنتر) تماس می‌گیرد و درباره اینکه چه نوع خودرویی و برندی، سال ساخت خودرو با چه بودجه ای می‌خواهد بخرد با این قسمت درمیان می‌گذارد.  در این مرحله کارشناسان خرید سفارشی کارنامه مشاوره رایگان به مشتری ارائه می‌دهند. بعد تیم خرید چند مدل را به کاربر پیشنهاد می‌دهد  و اینجا کاربر است که  تصمیم می‌گیرد از بین خودروها کدام مدل را می‌خواهد بخرد و هرکدام را که خریدار انتخاب کند، توافق نهایی صورت می‌گیرد.»

وی می‌افزاید: «سپس تیم خرید، خودروی مورد نظر کاربر را از بین خودروهای ثبت‌شده برای فروش سفارشی کارنامه(یک خدمت دیگر این سایت)، بازار آنلاین و آفلاین (فیزیکی) پیدا می‌کند. مشاوره کاملی درباره اطلاعات خودرو پیشنهادی به کاربر ارائه  می‌دهند  بعد از این تازه بحث کارشناسی فنی، رنگ و بدنه خودرو باید طی شود.  کارشناس و کاربر به محل خرید خودرو مراجعه می‌کنند. اگر خودرو از بین فروش سفارشی کارنامه باشد که کار راحت تر است چون معاینه فنی و ... پیش از این انجام شده است اما اگر از بازار افلاین باشد کار کارشناسی که شامل معاینه فنی، معاینه رنگ و بدنه، بررسی مدارک، بیمه، و... است به همراهی کاربر صورت می‌گیرد و خرید  انجام می‌شود.»

 هر کسب و کاری از راه‌اندازی کارش اهدافی را دنبال می‌کند که مهم‌ترین هدف این بخش تسهیل پروسه خرید خودرو توسط خریداران است. به گفته مسئول این بخش ارائه مشاوره تخصصی به خریداران برای انتخاب و خرید خودروی مطلوب، جستجو و بررسی خودروهای موجود در بازار  و مهم‌تر اینکه مبایعه‌نامه هم از سوی کارشناسان تنظیم می‌شود، از جمله اهداف است تا کاربر با خیالی آسوده خرید کند.

دیوار

ضمانت نامه، آپشنی جذاب

البته این اقدام‌های خوب ارائه شده شاید کاربر خرید خودرو را راضی نکند و کاربر دنبال آپشن خاص هم است  تا توجهش را جلب کند. اما آپشن خاص بخش خرید خودرو کارنامه برای خریداران خودرو از این سایت چه می‌تواند باشد؟ مقدردوست معتقد است بهترین آپشن مانند هر خدمات دیگری ارائه ضمانت‌نامه کارشناسی به خریداران است و آن هم ارائه ضمانت‌نامه ۲۰۰ میلیون تومانی فنی و بدنه به خریدار است! این آفر جذاب کمتر جایی دیده می‌شود.

قطعا سایت کارنامه هم با ارائه خدمات به کاربرانش و تسهیل خرید به دنبال درآمدزایی است، اما این درآمد چگونه کسب می‌شود؟ مقدردوست در این باره می‌گوید: « خریدار پس از قطعی شدن خریدش باید ۱.۱ درصد مبلغ کل خودرو را به کارنامه پرداخت کند؛ مبلغی که با توجه به آسودگی خریدار، مبلغ منصفانه‌ای است، چرا که خریدار توانسته به راحتی با بودجه مورد نظرش خودرویی را به راحتی یافته و خریداری کند. مثلا اگر خودرو خریداری شده ۲۰۰ میلیون تومان معامله شده، پورسانت کارنامه ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. با استفاده از این سرویس وقت خریدار برای پیدا کردن خودروی مناسب در میان انبوهی از پلتفرم‌ها، نمایشگاه‌های فیزیکی یا بازارهای خودرویی با انبوهی از اطلاعات تایید نشده هدر نمی‌رود و مهم‌تر این‌که خیال خریدار به دلیل آشنا نبودن با بازار معاملات خودرو و تلاطمات قیمتی این بازار، کار کارشناسی فنی و بدنه، بررسی مدراک و سند و اصالت خودرو و رفع موارد حقوقی راحت کرده و از آنجایی کارشناسان زبده کارنامه این کار را انجام می‌دهند امکان خطا هم به صفر می‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟