قیمت مرغ در بازار امروز دوشنبه 12 آبان 99 /  گران فروشی علنی در بازار

قیمت مرغ / 23 مهر ماه سال جاری یعنی کمتر از 20 روز پیش بود که خروجی کارگروه تنظیم بازار نرخ مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده 14400 تومان و حداکثر قیمت مرغ گرم برای مصرف کننده 20400 تومان تعیین کرد اما هیچ فایده‌ای در بازار نداشته و بر بی مصرف بودن این کارگروه دولتی صحه گذاشته است.

قیمت هر کیلو گرم مرغ گرم کامل

در حال حاضر کف قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم کامل در تهران 25 هزار و500 تومان و ران مرغ 24 هزار و 500 تومان است و در بسیاری از فروشگاه ها مرغ به قیمت های بالاتری به فروش می رود.

به نظر می رسد که دستگاه های نظارتی نیز نظارت های خود را فراموش یا به چند برخورد محدود با متخلفان با حضور رسانه ها، محدود کرده اند.

بنابر این گزارش، از نکاتی که در این باره جلب توجه می کند گران فروشی علنی است به طوری که مرغ فروشی که قیمت خود را 25 هزار و 500 تومان تعیین کرده است و محصول خود را بیش از 5 هزار تومان بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رساند با افتخار این قیمت را بر سر در فروشگاه خود نصب کرده، زیرا می داند که محصول خود را پایین تر از سایر فروشنده ها عرضه می‌کند.

بنابر این گزارش با خرده فروشی ها سطح شهر که صحبت می شود به اتفاق می گویند که مرغ به قیمت های بالایی به دست آنها میرسد و آنها نیز مجبور هستند محصول خود را به قیمت بالایی عرضه کنند.

همچنین مطرح است که میزان تولید مرغ و جوجه ریزی به دلیل کمبود خوراک کم شده که این امر نیز خود افزایش قیمت مرغ کمک کرده است.

بر اساس اعلام تشکل های تولیدی بخش دام و طیور میزان واردات نهاده های دامی در سال جاری کاهش یافته است.

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ تنظیم بازار منجمد نیز 15 هزار توامان است که به صورت محدود در برخی از فروشگاه ها به فروش می‌رسد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟