توان هر کلانشهر برای میزبانی از اتباع بررسی شود/لزوم مکاتبه با استانداری

به گزارش رکنا از اصفهان؛ ابوالفضل قربانی با تقدیر از شرکت کنندگان در انتخابات اظهار کرد: امیدواریم حماسه حضور مردم را در جمعه هفته جاری با انتخاب خوب شاهد باشیم.

وی افزود: 19 پارچه آبادی در زیر مجموعه شهر اصفهان است که در گذشته به خاطر الحاق صورت گرفته به آن‌ها ظلم شده است، اکنون این روستاها در وضعیتی هستند که باید مطابق شرایط یک کلانشهر با آن‌ها برخوردار شود، در حالی که قبلا از امکاناتی برخوردار بودند که اکنون نیستند و معنا ندارد که اداره روستا بر عهده کلانشهر باشد.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تا فرصت باقی است شهرداری نسبت به این موضوع چاره اندیشی کند، گفت: یک شهروند در این روستاها برای ساخت یک خانه کوچک برای فرزند خود باید مراحلی را طی کند که در شهر طی می‌کنند در حالی که قبلا چنین نبوده است.

ابوالفضل قربانی شورای شهر اصفهانوی افزود: برخی هزینه‌های اداره اتباع توسط شهرداری پرداخت می‌شود، در حالی که در دوره‌های قبلی نیز به خاطر داریم که از مبالغ دریافتی مقادیری را برای برطرف کردن مشکلات شهر پرداخت می‌کردند، این در حالی است که این پرداختی به ترتیب سابق نیست، ضمن اینکه پرداخت حقوق نیروهایی که شهرداری در بخش اتباع به کار گرفته چند برابر است.

قربانی گفت: بعد از انتخابات و هنگامی که ثبات بر ساختار سیاسی کشور حاکم شد، در خصوص اینکه هر کلانشهر تا چه میزان توان پذیرایی و میزبانی از اتباع دارد باید تصمیم گرفته شود. همچنین درخواست داریم که در خصوص این موضوع مکاتبه‌ای را شورای اسلامی شهر با استانداری داشته باشد.

اصفهان/ بهمن راعی

کدخبر: 1013892 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟