قطع برق روزانه 10 تا 15 اداره دولتی در اصفهان به دلیل عدم رعایت سقف مصرف

به گزارش رکنا از اصفهان؛ مهندس داوود قاسمی سخنگوی صنعت برق اصفهان گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، کلیه دستگاه های اجرایی، بانک ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی  ملزم به کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۰ در ساعات اداری و کاهش ۶۰ درصدی در ساعات غیراداری (بعد از ساعت 13) روز جاری هستند.

مهندس قاسمی هدف از اجرای این طرح را علاوه بر مدیریت بار مشترکین اداری، پیشگام  بودن ادارات و موسسات دولتی و نیمه دولتی در مدیریت مصرف برق و ارائه الگوی عملی از خود بدنه دولت اعلام کرد. وی با بیان اینکه از زمان اجرای  این طرح تا کنون به ۲۰۰ اداره اخطار قطع و برق روزانه ۱۰ الی ۱۵  اداره با اخطار قبلی، قطع شده است، گفت: انتظار به حق شهروندان این است که دستگاههای  فوق الذکر در مدیریت بارباید الگو باشند.

سخنگوی صنعت برق اصفهان با بیان این که این طرح از 15 خرداد شروع شده و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت گفت: تاکنون روزانه تا ۸۵۰ مگاوات کاهش پیک بار ناشی از مدیریت بار توسط مشترکین اداری در کشور داشته ایم.وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری بیشتر ادارات و سازمانهای دولتی این میزان با افزایش تعامل به ۱۵۰۰  مگاوات افزایش یابد. 

قاسمی سخنگوی صنعت برق اصفهانمهندس قاسمی خاطرنشان کرد: انشعاب برق  ۱۲۰۰ مشترک  اداری دارای کنتور هوشمند با قابلیت کنترل پذیری وفرمان پذیری است و براساس تنظیماتی که به صورت پیشفرض( 30 درصد و 60درصد) بر روی کنتورها اعمال شده است، در صورت تجاوز از میزان مجاز به طور خودکار اعمال مدیریت بار انجام می شود. 

سخنگوی صنعت برق اصفهان همچنین ضمن تشکر از حمایتهای  سازمانهای نظارتی گفت: خوشبختانه فضای تفاهم خوبی در این خصوص حاکم است و امیدواریم معدود اداراتی که الگوی مجاز مصرف را رعایت نکرده اند نسبت به اصلاح مصرف خود اقدام کنند، اما در صورت استمرار عدم رعایت میزان مصرفی تعیین شده اسامی این مشتر کین علاوه بر قطع،اعلام عمومی خواهد شد.

اصفهان/ بهمن راعی

کدخبر: 1016029 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟