خودروهای ایرانی به روسیه می‌رسند

به گزارش رکنا، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه و آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در جلسه‌ای آنلاین پیرامون مسائل اقتصادی به‌ویژه در حوزه صنعت خودرو و قطعات صحبت کردند که ضمن آن تاکید شد که قراردادهای صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران و روسیه روند رو به رشدی دارد و دو کشور در مسیر تعامل بیشتر با یکدیگرند و پس از طی مراحل لازم، شاهد حضور خودروهای ایرانی در مسکو و همکاری‌های خودرویی فی‌مابین دو کشور خواهیم بود.

کاظم جلالی- سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه- در این دیدار مجازی، اظهار کرد: روابط تهران-مسکو  به ویژه در حوزه اقتصادی مسیر صعودی دارد و سرعت افزایش این تعاملات در بخش خصوصی بیشتر است. طی ماه‌های اخیر، شرکت‌های ایرانی و روس شناخت بهتری نسبت به توانمندی‌های یکدیگر پیدا کرده که این امر باعث افزایش سطح همکاری‌های اقتصادی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به فضای جدیدی که صنعت خودرو روسیه تجربه کرده است، افزود: خودروسازان روس برای بی‌اثر کردن تحریم شرکای غربی خود، توسعه روابط با خودروسازان و قطعه‌سازان ایران، ترکیه و چین را در دستور کار قرار داده‌اند که در این بین، صنعتگران ایرانی به دلیل اشتراک‌های فنی مهندسی محصولاتی که در گذشته در روسیه تولید می‌شد، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند.

کاظمی تاکید کرد: حضور خودروسازان و قطعه‌سازان ایران در نمایشگاه سال ۲۰۲۲ مسکو، آغاز خوبی برای همکاری فعالان صنعت خودرو کشور بوده و پس از آن نیز پیگیری‌های لازم از سوی وزارت امور خارجه و سفارت ایران در روسیه، وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت، انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور  و دو خودروساز کشور انجام شده است که این فعالیت‌ها ادامه دارد و به نتایج بیشتری نیز ختم خواهد شد.

سفیر ایران در روسیه در رابطه با انتشار برخی اخبار پیرامون حضور خودروهای ایرانی در روسیه نیز گفت: متاسفانه گاه اخباری از تعاملات دو کشور در حوزه‌های مختلف منتشر می‌شود که صحیح نیست و حتی برخی اوقات اقدام به انتشار اخبار جعلی هم می‌شود.

جلالی در پایان خاطرنشان کرد: مذاکرات و قراردادهای صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران و روسیه روند رو به رشدی دارد و پس از طی مراحل طبیعی حوزه‌های استاندارد و بازاریابی و... و. شاهد حضور خودروهای ایرانی در مسکو به طور کلی همکاری های خودرویی دو کشور خواهیم بود.

 منبع: ایسنا

کدخبر: 876658
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟