پلنگ بی‌رحمانه‌ یک یوز گربه را کشت و خورد + عکس های شکار

این لحظه بی‌رحمانه‌ای بود که یک پلنگ در حین شکار یک یوزگربه هیچ رحمی نمی‌کند، این اتفاق در منطقه حفاظت شده ماسایی مارا در کنیا رخ داده است.

شکارچیان در طبیعت اغلب مجبورند برای منابع غذایی و قلمرو با هم رقابت کنند. پلنگ‌ها از نظر اندازه بسیار بزرگتر از یوزگربه‌ها هستند و در مورد شکار مزیت بهتری دارند. یوزگربه‌ها هیچ رقابتی برای پلنگ در طبیعت نخواهد بود، اما این پلنگ ماده اقدام به شکار یکی از آنها می کند.

والنتین لاویس، راهنمای ۲۶ ساله سافاری این داستان دلخراش بیان کرده است:

من و مهمانانم در اولین سافاری صبحگاهی خود در ماسایی مارا بودیم. پس از مشاهده تعدادی شیر که بر روی صخره‌ها در قسمت جنوبی منطقه حفاظت شده استراحت می‌کردند، تصمیم گرفتیم به سمت رودخانه سند در مرز سرنگتی در تانزانیا حرکت کنیم.

درست قبل از توقف برای صرف صبحانه، یک پلنگ ماده را در حال شکار مشاهده کردیم. در ابتدا، او چند کل نیزار را در علف‌های بلند مشاهده کرد، اما ناگهان نظرش تغییر کرد و شروع به تعقیب چیزی در بوته‌های انبوه کرد. تصمیم گرفتیم به او فضای کافی بدهیم.

برای اکثر مهمانان من، این اولین سافاری آن‌ها در آفریقا بود و هرگز آسان نیست که شاهد چنین لحظه بی‌رحمانه‌ای باشیم.

او در عرض یک ثانیه به هدف اولیه خود که یک یوزگربه بود حمله کرد. ما متوجه شدیم که در واقع یوزگربه دیگری در جهت مخالف پلنگ فرار می‌کند.

پلنگ ماده پس از تعقیب و گریز یوزگربه نر را از گردنش گرفت و دیگر هرگز او را رها نکرد. پس از آن، یوزگربه بیچاره مدتی در عذاب وحشتناکی به سر برد. او تمام تلاش خود را کرد تا از این شکارچی فرار کند، اما متأسفانه در میان آرواره‌های قدرتمند پلنگ جان باخت.

این یکی از سخت‌ترین دیدنی‌هایی بود که در زندگی‌ام شاهد آن بودم، اما مادر طبیعت اینگونه عمل می‌کند... فقط بهترین‌ها زنده می‌مانند.

هرچقدر که دیدن ظلم مادر طبیعت دشوار باشد، هرگز نباید مداخله کرد. همیشه به مرز‌های حیوانات احترام بگذارید و سعی کنید فضای کافی به آن‌ها بدهید.

یوزپلنگ

یوزپلنگ

یوزپلنگ

یوزپلنگ

آیا این خبر مفید بود؟