آخرین وضعیت خسارت های زلزله فین بندرعباس + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 23.11M | مدت زمان ویدیو: 00:03:09

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: ۷۰ درصد این منازل مسکونی، صد درصد تخریب شده است.

به گزارش رکنا، مهرداد حسن زاده افزود: اکنون هفت گروه کارشناسی بنیاد مسکن برای بررسی آخرین وضعیت به مناطق زلزله زده شهر فین، و روستا‌های گیشان غربی، آب شیرین، رضوان، سرزه، مزرعه، رودشور، چاه کل، ذورتو پائین و بالا، خورجل و جونگان اعزام شدند.

07:25 وقوع 61 پس لرزه تاکنون

پس لرزه‌ای به بزرگی سه و یک دهم سرگز احمدی شهرستان حاجی آباد را لرزاند تا شمار پس لرزه‌ها از ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه دیروز به 61 پس لرزه برسد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: بیشترین خسارت‌ها به روستا‌های گیشان غربی، آب شیرین، رودشور، ذورتو پائین و بالا وارد شده است.

حسن زاده افزود: خانوار‌های آسیب دیده از زمین لرزه اسکان اضطراری داده شده اند و لوازم بهداشتی، گرمایشی و مواد غذایی در اختیارشان قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر آب، برق و تلفن تمام مناطق استان وصل است و رفت و آمد در جاده‌های هرمزگان صورت می‌گیرد.

روستای گیشان غربی در ۶۰ کیلومتری شمال بندرعباس واقع است.

زلزله

خبر دیگری نیز حاکیست، استاندار هرمزگان از مردم خواست با توجه به وقوع زلزله و پس لرزه ها، از ترددهای غیرضروری به ویژه در مسیر بزرگراه بندرعباس به حاجی آباد خودداری کنند.

مهدی دوستی عنوان کرد: با توجه به وقوع این زلزله ها و پس لرزه ها از مردم بزرگوار می خواهیم ضمن حفظ آرامش و خونسردی و رعایت توصیه های ایمنی، از ترددهای غیرضروری به ویژه در مسیر بزرگراه بندرعباس به حاجی آباد خودداری کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر با ریزش سنگ مواجه بودیم که بخشی از بازگشایی آن انجام شده اما عملیات پاکسازی کامل در این محور در حال انجام و همچنان بخشی از مسیر بسته است.

استاندار هرمزگان افزود: در بازدیدهایی که از روستاهای بخش فین از جمله روستای رضوان و همچنین روستای سیاهو بخش مرکزی شهرستان بندرعباس داشتیم، ترک خوردگی دیوار ساختمان ها خسارت های ناشی از زلزله بوده است.

همچنی ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم گفت: براثر زمین لرزه دیروز یک نفر در هرمزگان جان باخت و ۹۸ تن مصدوم شدند.

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: از این شمار ۸۸ تن مداوا، و از بیمارستان‌های استان مرخص شده اند.

وی گفت: اکنون یک نفر با عارضه سکته قلبی و ۹ تن بعلت شکستگی دست و پا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

دو زمین لرزه به بزرگی 6 و ۴، و شش و ۳ دهم ریشتر عصر دیروز حوالی فین در هرمزگان را لرزاند.

زلزله در هرمزگان

آیا این خبر مفید بود؟