بارش دوباره برف و باران در اغلب نقاط کشور/ دمای هوا کاهش می یابد

به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز جمعه ۵ اسفند در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، خراسان شمالی و ارتفاعات شمالی البرز، خراسان رضوی و همچنین در برخی مناطق استان‌های چهار محال و بختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، شمال فارس، جنوب اصفهان، یزد و خراسان جنوبی، ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی بارش به‌صورت برف است و در نوار شمالی به‌ویژه در سواحل شمالی و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی وزش باد همراه با کاهش موقتی دما انتظار می‌رود و دریای خزر مواج و متلاطم است. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: فردا شنبه ۶ اسفند نیز در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی وزش باد شدید رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم می‌شود. 

وی ادامه داد: یکشنبه ۷ اسفند نیز در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط بوشهر، فارس، کرمان، جنوب یزد همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر، وزش باد و رگبار خفیف رخ می‌دهد. 

به گفته ضیاییان، دوشنبه ۸ اسفند هم با گذر موج تراز میانی جو از نیمه‌جنوبی کشور علاوه بر این مناطق در خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.  

وی افزود: همچنین برای سه‌شنبه ۹ اسفند گستره فعالیت این موج در کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و سیستان و بلوچستان است و به‌تدریج در اواخر وقت از جنوب شرق کشور خارج می‌شود. درضمن طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وزش باد همراه با کاهش موقتی دما در جنوب شرق رخ می‌دهد.  

ضیاییان افزود: چهارشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آرام همراه با روند افزایش نسبی دما حاکم است. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهارکرد: آسمان تهران فردا ۶ اسفند نیمه ابری و گاهی وزش باد به‌تدریج کاهش باد و در شب افزایش ابر و غبار محلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ و برای روز یکشنبه ۷ اسفند هم نیمه‌ابری و غبار صبحگاهی به‌ تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز۵ اسفند و فردا ۶ اسفند ماه بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرمترین و زنجان با دمای ۷-  و ۴- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

کدخبر: 872162
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟