آمار کرونا در ایران تا امروز ششم مردادماه / ۳۰۳ ایرانی دیگر جانباختند

آمار کرونا در ایران همچنان بحرانی است. آمار کرونا در ایران اوج گرفته چون واکسیناسیون روند مناسبی ندارد. آمار کرونا نشانی از کارنامه مدیریت همه گیری ویروسی در کشور است. آمار کرونا در ایران را متخصصان پزشکی یک آمار نگران کننده می دانند. آمار کرونا در ایران با شروع موج پنجم حرکت این ویروس کشنده در کشور به سرعت افزایشی شده است.

وزارت بهداشت با بیان اینکه تا کنون ۸ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۹۳۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۵۸ هزار و ۸۰۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۱ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۸ دُز رسید گفت: افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و پس از دریافت پیامک نوبت دهی، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.از دیروز تا امروز ۶ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۳ هزار و ۸۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۶۹۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۷۹۲ هزار و ۱۴ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۹ هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۳۱۰ هزار و ۱۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۵ هزار و ۲۰۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۵ میلیون و ۷۳۱ هزار و ۹۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، در 24 ساعت گذشته مجموعا 436 هزار و 729 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده و آمار کامل واکسیناسیون به 11 میلیون و 407 هزار و 738 دُز رسیده است.

این به معنای عبور میزان تزریق واکسن کرونا از مرز 11 میلیون و شکسته شدن رکورد تزریق روزانه است، چراکه پیش از این، بیشترین تزریق روزانه مربوط به 29 تیر با تزریق 424 هزار و 241 دُز واکسن کرونا بود.

گفتنی است؛ تا کنون 10.7 درصد از جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تنها به 3.1 درصد از جمعیت کشور هر دو دُز واکسن کرونا تزریق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟