مثبت شدن بیش از 70 تست کرونا در المپیک 2020 توکیو!

نوع جدید ویروس کرونا به نام کرونا دلتا باعث موج های جدید کرونا در برخی کشورهای دنیا شده است. کرونا که المپیک 2020 ژاپن را مدتی است به تعویق انداخته، اکنون نیز با 71 تست مثبت کرونا باعث بروز نگرانی شده است.

سه روز قبل از آغاز مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو، سطح انتقال ویروس‌های کرونا در حال افزایش است. اکنون 71 مورد مثبت وجود دارد که مستقیماً با بازی‌های المپیک مرتبط هستند، رقمی که از ابتدای جولای با وجود اقدامات سختگیرانه اعمال شده توسط دولت ژاپن، رشد خود را متوقف نکرده است.

این دوشنبه، روز گذشته، این ویروس به بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی چک، اوندج پروسیچ، که اکنون دیدار افتتاحیه مقابل ژاپن را از دست خواهد داد، منتقل شد و کمیته المپیک چک خواستار به تعویق افتادن این مسابقات شد.

پروسیچ که دو بار واکسینه شده و یک ناقل بدون علامت است، سومین ورزشکار از دهکده المپیک ژاپن بوده که آزمایش کووید-19 آن مثبت می‌شود. رئیس کمیته المپیک چک، مارتین داکتور، فاش کرد که این سازمان گزینه‌های دیگری را نیز مطالعه می‌کند که به پروسیچ اجازه می‌دهد بعداً طبق قوانین وارد مسابقات شود.

روز دوشنبه همچنین مشخص شد که کارا ایکر، عضو ذخیره تیم ژیمناستیک هنری زنان ایالات متحده آمریکا، به کرونا مبتلا شده، اگرچه او هنوز در دهکده المپیک و محل بازی‌ها نیست. لیان وونگ، دیگر عضو تیم ژیمناستیک هنری ایالات متحده آمریکا به دلیل ارتباط با این ورزشکار در قرنطینه به سر می‌برد.

برگزار کنندگان مسابقات المپیک امروز 9 مورد ابتلای جدید را هم معرفی کرده‌اند. دو فوتبالیست از آفریقای جنوبی، اولین ورزشکاران در توکیو 2020 بودند که تست آنها در دهکده المپیک مثبت اعلام شده بود. سک مستندساز همراه این تیم هم تستش مثبت شده است که در قرنطینه به سر می‌برد.

آیا این خبر مفید بود؟