کرونا جان ۱۵۱  ایرانی دیگر را گرفت /  سرعت واکسیناسیون همچنان آهسته و کند

وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ایران را تا امروز نوزدهم تیرماه 1400 اعلام کرد.براساس این آمار تا کنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های کرونای تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسید گفت: از دیروز تا امروز ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

وزارت بهداشت با گفتن از اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر رسید افزود:خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۱۰ هزار و ۹۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۶۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۴ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۵۰۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۴۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، در 24 ساعت گذشته مجموعا 68 هزار و 106 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده است که این مساله حاکی از تداوم کند بودن روند واکسناسیون کرونا در ایران است. آمار کامل واکسیناسیون در کشورمان به 6 میلیون و 726 هزار و 801 دُز رسیده است.

گفتنی است؛ تا کنون 5.5 درصد از مردم کشور دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و دُز دوم واکسن کرونا نیز به 2.6 درصد از مردم کشور تزریق شده است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟