خارش پوست، جدیدترین نشانه ابتلا به کرونا

خارش پوست / بر این اساس، دانشمندان کالج سلطنتی لندن اعلام کردند از هر یازده نفری که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، یک نفر خارش پوست داشته است. از همین رو باید از این به بعد خارش پوستی را نیز یکی از نشانه‌های ابتلا به کرونا دانست.

به گزارش رکنا، دانشمندان این دانشگاه در تحقیقات خود ۲۰ هزار مبتلا به کرونا در انگلیس را مورد بررسی قرار دادند. یافته‌های این محققان نشان داد ۹ درصد مبتلایان عوارضی مانند خارش پوست نشان داده اند. همچنین ۸ درصد نیز دارای عوارض پوستی شده اند.

این دانشمندان از وزارت بهداشت انگلیس خواستند خارش پوست را به عنوان یکی از علائم ابتلا به ویروس کرونا معرفی کنند. پیش‌تر این وزارتخانه سه علائم تب، سرفه‌های مداوم و از دست دادن حس بویایی یا چشایی را از نشانه‌های ابتلا به کووید ۱۹ معرفی کرده بود.

تاکنون بیش از ۲۹۴ هزار تن در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۴۵ هزار تن جان خود را از دست داده اند. دولت انگلیس بسیار امیدوار است با کشف واکسن ویروس کرونا، از شیوع گسترده این ویروس در کشور جلوگیری کند. به تازگی دانشگاه آکسفورد مرحله نخست آزمایش واکسن کووید ۱۹ را با موفقیت انجام داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟