واکسن کرونا ایرانی روی حیوانات جواب داد + فیلم
حجم ویدیو: 23.85M | مدت زمان ویدیو: 00:03:29

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، سعید نمکی، وزیر بهداشت در همایش فارمکس ۲۰۲۰ گفت: اگر ماسکم رابرداشتم حداقل سه برابر فاصله استاندارد را با حاضران در سالن دارم.

سعید نمکی افزود: خبر خوش ما برای مردم این است که خوشبختانه گامهای بسیار موثری در تولید واکسن کووید ۱۹ در کشور برداشته شده است. در چهار ماه گذشته به طور نزدیک فعالیت دانشمندان ایرانی را در تولید این واکسن دنبال کرده ام. نتایج بسیار امیدوار کننده است. تست حیوانی این واکسن با موفقیت طی شده و بزودی فاز کلینیکال ترایال تست انسانی این واکسن آغاز می شود.

وزیر بهداشت با گفتن از اینکه سال گذشته در حوزه دارویی پر افتخار بودیم گفت : با وجود آن که سیلاب ها، را داشتیم پیش بینی این بود که ۴۰ تا ۵۰ درصد ارزبری افزایش یابد. اما با تلاش تولیدکنندگان توانستیم با ۲۰ درصد کاهش ارزبری، ممنوع کردن محصول، افزایش ۳۰ درصدی تولید توانستیم سال را طوری سپری کنیم که یک بیمار سرگردان نشود.

 

وزیر بهداشت با گفتن از اینکه یکی از حلقه های مفقوده از دیر باز مواد اولیه بود ادامه داد : در خصوص ورودمواد اولیه مقاومت هایی در ساخت دارو وجود داشت. در آن زمان می گفتم چین و هند برای تولید مواد اولیه این دوره ها را پشت سر گذاشته اند ما هم باید به چشم سرمایه گذاری به موضوعات نگاه کنیم نه هزینه چرا که در دراز مدت سرمایه گذاری ملی است. تلاش داروسازان باعث شد که به عنوان یکی از بزرگان دارو تبدیل شدیم‌.

خبر در حال تکمیل ...

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟