تنها کارمندانی که هنوز از کرونا شدن جهان خبر ندارند

به گزارش رکنا، شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان نگرانی های زیادی را برای ساکنان بسیاری از کشورها پدید آورده است اما به نظر می رسد که سرنشینان زیردریایی‌ها از معدود افرادی هستند که از شیوع این ویروس و تبعات روانی، اقتصادی و اجتماعی آن در امان مانده‌اند.

سرنشینان زیردریایی‌ها اغلب در جریان آخرین تحولات قرار نمیگیرند تا بتوانند بر روی ماموریت حساس و فوق سری خود در عمق دریاها تمرکز کنند. گروهی از افسران فعلی و سابق زیردریایی های مجهز به سلاح هسته‌ای فرانسه تاکید می کنند که سرنشینان این زیردریایی‌ها اغلب در جریان «اخبار بد» قرار نمی‌گیرند تا روحیه آنها تضعیف نشود.

به این ترتیب به نظر می رسد آن دسته از خدمه زیردریایی‌ها که پیش از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ماموریت خود را آغاز کرده‌اند از تاثیر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» بر زندگی ساکنان کره زمین و قرنطینه نزدیک به دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر از آنها بی‌خبر باشند.

دومینیک سال، فرمانده سابق زیردریایی بالستیک فرانسه در این مورد می‌گوید: «خدمه از [شیوع ویروس] اطلاعی ندارند. آنها باید کاملا برای ماموریت خودشان آمادگی داشته باشند.»

ماموریت زیردریایی‌های بالستیک فرانسه اغلب بین ۶۰ تا ۷۰ روز طول می‌کشد. به این ترتیب به نظر می‌رسد که اگر سرنشینان یک زیردریایی در پایان ماه فوریه (اوایل اسفند) ماموریت خود را آغاز کرده باشند تا پایان ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) به محل زندگی خود بازنخواهند گشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟