حجم ویدیو: 11.27M | مدت زمان ویدیو: 00:01:17

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، وقوع سیل در استان کم برخوردار، سیستان و بلوچستان علاوه بر جریحه دار کردن احساسات مردم ایران ، شرایط روحی ساکنان استان را نیز کاملا با مشکل روبرو کرده و در این میان کودکان آسیب پذیر تر هستند به همین دلیل است که نیروهای امدادی توجه بیشتری به کودکان دارند.

محمد حسین کبادی، رئیس پایگاه های امداد و نجات دریا و کوهستان هلال احمر در این مورد به خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: در منطقه دشتیاری چابهار که روستاهای بسیار، غیرقابل دسترسی و محرومی دارد به یکی از روستاها که رسیدیم هنوز محصور بود و مردم مشکلات بسیاری داشتند. ما نیمه شب به روستاها رسیدیم و هیچ کدام باورشان نمی شد کسی برای امدادرسانی به روستایشان آمده است. هنوز یکسری خانه آنجا وجود داشت که برای رسیدن به آن تا زانو باید در آب راه می رفتیم. به روستاها که رسیدیم هنوز سیل در بخشی وجود داشت و بچه های روستاها با دیدن گروه های امدادی خوشحال شدند.

رئیس پایگاه های امداد و نجات دریا و کوهستان هلال احمر افزود: وقتی روحیه کودکان را دیدیم ، حس کردیم نیاز به انرژی و روحیه بخشی دارند. برای همین تصمیم گرفتیم خیلی ساده و رسمی بسته های کمکی را در اختیار اهالی روستا قرار ندهیم.  برای اینکه بچه ها شاد شوند. مسابقه شعر خوانی برگزار کردیم و در مقابل به بچه ها هدیه دادیم.

کبادی گفت: بچه های سیستان و بلوچستان نخبه هستند. آنها شعرهای زیبایی از حفظ بودند و حتی دسته جمعی می خواندند. این بچه ها، مانند کودکان بقیه استان ها  ظرفیت بالایی دارند ولی تشنه توجه و آموزش هستند . سیستان و بلوچستان  نیاز  به زیرساخت های اساسی  دارد. این استان هیچ چیزی ندارد، بسیاری از مردم هنوز یک سرویس بهداشتی یا حمام هم ندارد.

 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟