به گزارش رکنا، حسن شکری صبح شنبه در جمع خبرنگاران از رفع تصرف ۳۹۶۵مترمربع اراضی ملی و تخریب یک باب ویلا و چندین بنای غیرمجاز در منطقه لواسانات این شهرستان خبرداد.

وی با بیان اینکه این رفع تصرفات با اجرای ۳ حکم قضائی در پلاک نیکنام ده و یک حکم در پلاک کردیان بخش لواسانات شمیرانات انجام شده است افزود: به منظور حفظ انفال و اراضی ملی و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و در راستای اجرای احکام صادره از سوی مقامات قضائی، این اراضی از ید متصرفان خارج و به دولت بازگردانده شده است.

شکری ادامه داد: تعدادی افراد سودجو پس از تصرف این اراضی، نسبت به ایجاد بنا، فنس و دیوارکشی اقدام کرده بودند که پس از پیگیری های حقوقی به عمل آمده حکم قضائی به نفع دولت صادر شد که با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی و با هماهنگی و همکاری مقامات قضائی و نیروی انتظامی این احکام به مرحله اجرا درآمد و تمامی بناها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات با تأکید بر اینکه حفاظت از اراضی ملی در اولویت کاری مجموعه منابع طبیعی قرار دارد خاطر نشان کرد: برخورد با متخلفان و متصرفان به عرصه های منابع طبیعی به طور جد تداوم خواهد داشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟