فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان هرمزگان با تأکید بر لزوم کمک مدیران بانک‌های استان به تحقق اهداف سال رونق تولید، اظهار داشت: از مدیران بانک‌های استان هرمزگان انتظار داریم تا با توجه به اهداف تعیین شده برای سال‌جاری، کمک به رونق تولید با پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان را به صورت ویژه در دستور کار داشته باشند تا نتیجه آن به شکل ملموس در استان نمایان شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال‌جاری ضرورت رونق تولید در این سال بیشتر است و باید به واحدهای تولیدی توجه بیشتری داشته و مسائل آنان را به طور مستمر پیگیری و رفع کنیم.

استاندار هرمزگان کمک به تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی را از دیگر ماموریت‌های مهم بانک‌ها در سال‌جاری در هرمزگان برشمرد و افزود: یکی از موارد مهمی که باید پیگیری شود، پرداخت تسهیلات بانکی به پیمانکاران مجری پروژه‌های عمرانی در استان است و بازپرداخت این تسهیلات نیز از طریق تهاتر با مطالبات پیمانکاران از دولت از ردیف‌های ملی بودجه انجام می‌شود.

همتی تصریح کرد: انتظار داریم در سال‌جاری در سایه همکاری خوب مدیران بانک‌ها با پیمانکاران و دستگاه‌های حوزه عمرانی در استان پروژه‌های بسیاری تکمیل و به بهره‌برداری برسد و بانک‌ها با کمک‌های خود محرک توسعه زیربنایی و عمرانی در استان باشند.

وی گفت: همچنین بانک‌ها باید برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده در هرمزگان آمادگی لازم را داشته و در مناطق مختلف استان این کار را انجام دهند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج نیز محدودیتی برای بانک‌های استان وجود ندارد و به هر میزان که ازدواج صورت گیرد برای هر زوج مبلغ ۶۰ میلیون تومان توسط بانک‌ها به صورت قرض‌الحسنه پرداخت خواهد شد و این مبلغ برای زوج‌هایی از خانواده های ایثارگران هستند، 120 میلیون تومان است.

همتی بیان داشت: یکی دیگر از موارد اعلام شده از سوی بانک‌ها نیز بخشیده شدن جرایم دیرکرد کرد وام‌های زیر صد میلیون تومان است که در صورت پرداخت اصل بدهی بانکی از سوی دریافت‌کنندگان تسهیلات، جرایم آنها بخشیده می‌شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: مدیران بانک‌ها باید ارتباط مستمری با رسانه‌های استان داشته باشند و موارد مربوطه را به ویژه در حوزه تسهیلات به صورت گسترده از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم برسانند.

وی یادآور شد: امیدواریم در سال‌جاری با همکاری مجموعه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان شاهد ایجاد نشاط و کار بیشتر در راستای عمران، رونق تولید و ایجاد اشتغال در هرمزگان باشیم.

وی بر لزوم مکلف کردن بنگاه‌های اقتصادی فعال در هرمزگان برای انجام گردش مالی و بانکی در استان تاکید کرد و گفت: برخورد با بنگاه‌هایی که در هرمزگان فعالیت دارند و حساب بانکی آنها در تهران و سایر استان‌هاست در دستور کار باشد و گردش مالی آنها باید در بانک‌های استان انجام شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟