کدخبر: 379987 ارسال پرینت 30

رکنا: مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر در خصوص امکان عقیم کردن موشها توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه وجود موش‌ها در چرخه اکوسیستم محیط زیست لازم است، گفت: امکان حذف آن ها از چرخه اکوسیستم محیط زیست وجود ندارد، چرا که نبود موش‌ها در این چرخه مخاطراتی را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رویکرد مقابله با معضل موش‌ها، کنترل و کاهش رشد تصاعدی آن‌ها است، گفت: برای این امر از شیوه‌های مختلف در سطح شهر استفاده می‌کنیم تا ضمن اینکه رشد آن‌ها کنترل شود، آثار منفی در محیط زیست اعم از آلوده شدن آب و آلوده کردن محیط زیست آن‌ها با سموم به وجود نیایند.

گفتنی است؛ کارشناسان معتقدند که ذهن موش‌ها بسیار فعال است و آن‌ها موجوداتی تیزهوش هستند به نحوی که وقتی از مرگ موش برای کشتن Killing آن‌ها استفاده می‌شود، به محض از حال رفتن یک یا دو موش اول موشهای دیگر سمت مرگ موش نمی‌روند. به این ترتیب مقابله با این معضل کاری بس دشوار است.

فرهاد افشار، مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در پاسخ به این سوال که آیا در پی راهی برای عقیم کردن موش‌ها هستید، گفت: این امر امکان ناپذیر است، چرا که اگر می‌توانستیم موش‌ها را بگیریم تا آن‌ها را عقیم کنیم، دیگر آن‌ها را زنده نمی‌گذاشتیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها