۲۱ گمشده در کوه های دیلمان شهرستان سیاهکل پیدا شدند

سیاوش غلامی با اشاره به گزارش گمشدن تعداد کوهنورد در منطقه بالارود محور سیاهکل به دیلمان، اظهار کرد: بعد از دریافت این گزارش عوامل امدادی جمعیت هلال احمر پایگاه شهید خانی پور و یک تیم از شعبه سیاهکل با یک دستگاه خودروی آمبولانس و خودروی کمک دار به همراه عوامل انتظامی به منطقه اعزام شدند.

به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه با تلاش‌های انجام شده ۲۱ کوهنورد توسط نیروهای امدادی پیدا شدند، گفت: در این حادثه دو نفر نیز مصدوم شده بودند که به صورت سرپایی مداوم شدند.

غلامی با تأکید بر اینکه کوهنوردان باید در هنگام کوهنوردی تجهیزات و امکانات لازم را با خود به همراه داشته باشند، افزود: گروه‌ها کوهنوردی حتماً مسیرهایی را انتخاب کنند که خوب شناسایی شده و همچنین به اخبار هواشناسی نیز در زمان صعود توجه کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان تاکید کرد: به دلیل عدم آشنایی گروه‌های کوهنوردی با شرایط جوی مناطق صعب العبور کوهستانی و عدم آشنایی با منطقه، از سفر به مناطق کوهستانی و ارتفاعات اجتناب کنند.

وی ادامه داد: گروه‌های کوهنوردی همچنین ضمن همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی حتی المقدور قبل از حرکت، هیئت کوهنوردی و مراکز امدادی را از زمان و منطقه صعود خود مطلع کنند.

آیا این خبر مفید بود؟