برگزاری دوره‌های آموزش اشتغال کاربردی در زندان‌ها

به گزارش رکنا ، رضا محمدی اصل، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان گفت: اشتغال کاربردی مددجویان در دوران تحمل کیفر باعث بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه است.

او اشتغال مددجویان را راهگشای مشکلات آنان و خانواده هایشان عنوان کرد و افزود: آموزش‌های علمی و کاربردی از جمله قالی بافی، نقشه کشی ساختمان، کشاورزی، برق صنعتی، معماری، صنعت خودرو، صنایع دستی، پرورش زنبور عسل، ماهی‌های گرمابی و سردابی و غیره در زندان تحمل کیفر را برای آنان آسان می‌کند.

مدیرکل زندان‌های گیلان ادامه داد: این آموزش‌ها همچنین بستری برای مددجویان فراهم می‌کند تا با کسب مدرک در مشاغل یاد شده برای بعد از آزادی و مراقبت بعد از خروج زندان‌ها به بانک‌ها معرفی و با ایجاد شغل مورد نظر تسهیلات دریافت کنند.

محمدی اصل آمار برگشت پذیری افرادی که در زندان مهارت کسب کردند به چرخه جرم را بسیار اندک دانست و گفت: با رایزنی‌ها و برگزاری نشست‌های فنی و تخصصی در ایجاد برنامه‌های اشتغال کاربردی برای مددجویان تلاش داریم بتوانیم از بهترین منابع در راستای تحقق آموزش، اصلاح و تربیت مددجویان برای بازگشت سعادتمندانه آنها به جامعه استفاده کنیم.

او بیان داشت: در نشست‌های متعدد و هم فکری‌های انجام شده، پتانسیل‌های استانی شناسایی و برای هر نقطه از شهرستان که زندانی در آنجا تحمل حبس می‌کنند، دوره‌های توسعه آموزش کاربردی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان گیلان تصریح کرد: در حال تدوین و شناسایی ظرفیت‌هایی هستیم که بدانیم کدامیک از آموزش‌های کاربردی در زندان‌ها بیشتربن جذب کار در جامعه را دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟