ارسال سفینه فضایی از تگزاس + عکس

شرکت فضایی خصوصی جف بزوس به نام Blue Origin، پانزدهمین پرواز آزمایشی تقویت کننده و کپسول سفینه فضایی New Shepard خود را در روز چهارشنبه آغاز کرد و موشک و کپسول این آزمایش به صورت جداگانه و با موفقیت فرود آمدند.

به گزارش رکنا ، اگرچه کپسول بالای موشک برای حمل ۶ نفر برای پرواز‌های آینده طراحی شده، اما این مأموریت فضانوردی نداشت. این شرکت گفت که این ماموریت به عنوان NS-15 شناخته می‌شود، از تاسیسات Blue Origin در غرب تگزاس آغاز شد و مربوط به مرحله تأیید موشک و کپسول قبل از پرواز افراد است.

پنجره‌ای برای دیدن فضا

فضانوردی

نیو شپارد برای حمل و نقل مردم از لبه فضا طراحی شده، ارتفاع کپسول‌های پرواز‌های آزمایشی قبلی بیش از ۳۴۰ هزار فوت (یا بیش از ۱۰۰ کیلومتر) است. این کپسول پنجره‌هایی بزرگی دارد که مسافران بتوانند به اندازه ۱۰ دقیقه و در جاذبه صفر فضا را تماشا کنند. شرکت Blue Origin گفت، این ماموریت در روز چهارشنبه به ۳۴۸۷۵۳ فوت ارتفاع یا حدود ۱۰۶ کیلومتر بالاتر از مرز فضای بین المللی رسید.

دومین پرواز آزمایشی به فضا

انتظار می‌رود NS-15 نماینده دومین پرواز آزمایشی با پیکربندی پایدار باشد، طبق گزارشات پس از اینکه ماموریت NS-14 یعنی اولین تقویت کننده موشک و کپسول به روز شده انجام شد این شرکت گفت که اولین پرواز‌های خدمه به زودی انجام می‌شود، همچنین در ماه ژانویه گفته شد که رهبری این شرکت امیدوار است که اولین خدمه خود را در ماموریت NS-16 راه اندازی کند.

پرتاب سفینه به فضا

عملیات اولیه مستلزم وجود پرسنل Blue Origin است که قبل از پرتاب به عنوان فضانوردان وارد کپسول می‌شوند. این فضانوردان از برج پرتاب بالا می‌روند، بر روی صندلی‌های خود قرار می‌گیرند، کمربند‌های خود را می‌بندند و از طریق صندلی خود با CAPCOM، ارتباط دهنده کپسول، ارتباط می‌گیرند. تیم عملیات برج کابین کپسول را برای پرتاب آماده می‌کند و سپس دریچه کپسول را به طور مختصر می‌بندد.

فضانورد

گفتنی است، پس از فرود کپسول، Blue Origin گفت که پرسنل برای تمرین باز کردن دریچه و خروج از فضاپیما دوباره وارد کپسول می‌شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟