ربات غریق نجات چه شکلی است ؟

اگر چه نیروهای نجات غریق همیشه برای حفظ جان شناگران در تلاش هستند، اما در برخی موارد مشکلاتی در زیر آب برای افراد پیش می‌آید که از بیرون قابل تشخیص نیست.

به گزارش رکنا ، پرداخت حقوق به نجات غریق‌ها مستلزم تخصیص بودجه زیادی است که گاهی مقرون به صرفه نیست. از همین رو جایگزینی ربات های نجات غریق گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شود.

ربات نجات غریق

نمونه اولیه این ربات که توسط گروهی از مهندسان آلمانی تولید شده، یک محصول کاملاً خودران است که می‌تواند به صورت دائمی در زیر آب گشت زنی کند. همچنین یک محل مخصوص برای توقف ربات یادشده در زیر آب در نظر گرفته شده تا در صورت وقوع مشکل این ربات به سرعت به سمت سوژه مورد نظر در عمق استخر یا دریا حرکت کند.

روش کار ربات غریق نجات

این ربات مجهز به دوربین هایی برای کنترل و بررسی حرکات و مسیر حرکت شناگران است و اگر هوش مصنوعی آن فردی را در حال غرق شدن تشخیص دهد به وی نزدیک شده و با بازوهای خود او را به سمت سطح آب هدایت می‌کند. بازوهای این ربات با قفل شدن به دور غریق جلوی سر خوردن آن را می‌گیرد.

ربات غریق نجات برای شناگران از راه رسید

ربات مذکور در آزمایش‌های انجام شده موفق شد فردی ۸۰ کیلوگرمی را که در عمق سه متری آب در حال غرق شدن بود، به سرعت به سطح آب بیاورد و سپس وی را با طی مسافتی ۴۰ متری به ساحل منتقل کند. کل این فرایند نیز دو دقیقه به طول انجامید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟