نباید اصناف خود را با گران فروشی واحتکار به گناه آلوده سازند

هشترود / به گزارش رکنا، وی با اشاره به برخی سجایا و ویژگی‌های شخصیتی حضرت محمد(ص)، بیان کرد: از جمله خصوصیات منحصربفرد پیامبر(ص) این است که خداوند متعال به او وعده داد که حافظ کلام نورانی وحی باشد و دینش را نسبت به همه ادیان الهی برتری بخشد.

حجت‌الاسلام جعفریان رحمةللعالمین را برترین صفت و ویژگی نبی مکرم اسلام(ص) برشمرد و افزود: خداوند متعال هیچ پیامبری را جز حضرت محمد(ص) در قرآن خود با این صفت و ویژگی نام ننهاده است و بعث تمامی انبیا‌ الهی مقدمه بعثت پیامبر(ص) و این از خصوصیات منحصر به‌فرد حضرت است.

امام جمعه هشترود متذکر شد :بنابر آیه 107 سوره انبیا، پیامبر(ص) رحمتی هستند برای عالمیان نه فقط برای حجاز یا خاورمیانه و یا حتی کره زمین؛ یعنی اگر خداوند رحمان و رحیم است، رسول او نیز تجلی رحمت است. جالب آنکه خداوند در سراسر قرآن بر این رحمانیت و رحیمیت تأکید دارد، تا جایی که نبود بسم الله در سوره مبارکه توبه را در پایان آن با اشاره به رحمن و رحیم بودن خود نسبت به بندگان جبران می‌کند، گویا دلش نیامده

سوره ای از قرآن فاقد رحمت باشد!

امام جمعه هشترود تاکید کرد:

پس این «رَحْمَه لِلعالَمینَ» بودن مختص رسول خدا(ص) است و هستی از رحمت الهی به واسطه ایشان بهره مند می‌شود.

امام جمعه هشترود در معرض امتحان الهی بودن اصناف نیز اشاره کرد وگفت: همه ما می دانیم که باشیوع کرونا کلیه اقشار در هر شغلی هستند با فشار اقتصادی روبرو شده اند واصناف نیز از این قاعده مستثنی نیستند .

وی خاطر نشان کرد:نباید بعضی از اصناف خود را با گران فروشی واحتکار به گناه آلوده سازند .

حجت الاسلام والمسلمین جعفریان تاکید کرد:همه ما درمعرض امتحان الهی قرار داریم پس سعی کنیم که از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟