زمین تب کرده است !

به گزارش رکنا ، احد وظیفه رئیس مرکز خشکسالی با اشاره به اینکه بارش های تابستان قابل توجه نیست، اظهار کرد: با گذر از فصل بهار و ورود به فصل تابستان بارش قابل ملاحظه ای نداریم.

وی با اشاره به اینکه دمای جهان تا قبل از عصر صنعتی شدن ۱.۲۵ درجه بالاتر از نرمال بود، افزود: همچنین از دهه ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۵ دمای کره زمین ۷ دهم درجه گرم تر شده است. علی رغم تعطیلی فعالیت های اقتصادی به واسطه شیوع کرونا و کاهش مصرف نفت، اما زمین به سرعت در حال گرم شدن است.

وظیفه با اشاره به اینکه دما در اغلب نقاط کشور نرمال است، بیان کرد: در منطقه شرق کشور همچون استان های سمنان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و تهران دما نرمال و گرایش به کمتر از نرمال دارد.

وظیفه ادامه داد: در مناطق جنوب غرب اعم از استان های غرب خوزستان، ایلام، کردستان و آذربایجان شرقی و غربی ۱ تا ۳ درجه دما گرم تر از نرمال است.

ماندگاری هوای گرم تا پایان هفته در نیمه شرقی کشور

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه هوای گرم تا پایان هفته در نیمه شرقی کشور ماندگار است، بیان کرد: در مناطق جنوب غرب دما نرمال و در اغلب نقاط کشور یک تا ۳ درجه بالاتر از نرمال است.

رئیس مرکز خشکسالی ادامه داد: طی چند روز آینده در بخش های غربی سواحل شمال، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، بخش های شمالی کردستان و ارتفاعات غربی البرز بارش های خواهیم داشت.

وی افزود: بنابر آخرین آمار مجموع میزان بارش از ابتدای سال زراعی جدید تاکنون نسبت به دوره بلندمدت ۳۰ درصد رشد داشته است، در حالی که در استان های غرب میزان بارش ۸ تا ۱۲ درصد کمتر از نرمال و استان سیستان و بلوچستان ۷۴ درصد فراتر از نرمال بوده است.

ضیاییان در پایان تصریح کرد: مدل های اقلیمی نشان می دهد که در فصل پاییز بارش قابل ملاحظه ای نداریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟