به گزارش رکنا، پژوهش گسترده‌ای که یکی از شرکت‌های بیمه انگلستان روی اتومبیل‌ها انجام داده است، نتیجه‌ای غیرقابل پیش بینی درباره چشم انداز آینده کارگاه‌های تعمیر و نگهداری خودرو و مکانیکی‌ها ترسیم کرده که به نظر می‌رسد چنین چشم اندازی برای کارشناسان ساخت اتومبیل در جهان تا حدودی غیرقابل پیش بینی بوده باشد.

یک شرکت بیمه در انگلستان به نام Direct Line با انجام پژوهشی بر اساس آرای ۲۰۰۰ کارشناس ساخت اتومبیل در داخل و خارج از انگلستان، چشم اندازی را درباره آینده کارگاه‌های تعمیر اتومبیل ترسیم کرد.

کارگاه‌های تعمیر خودرو در سال ۲۰۵۰ چه شکلی اند؟

بر اساس این پژوهش ۵۹ درصد کارشناسان بر این باورند که شغل مکانیکی و تعمیر خودرو و کار‌هایی که با دست بشر روی خودرو‌ها انجام می‌شود، آینده‌ای نخواهند داشت چرا که ربات‌ها و هوش مصنوعی جای بشر را در این زمینه خواهند گرفت.

در این میان ۲۶ درصد شرکت کنندگان در این مطالعه بر این باور بودند که ممکن است تعداد زنان مشغول به کار در تعمیر و نگهداری ماشین تا ۱۹ درصد کاهش یابد.

این پژوهش که شرکت بیمه انگلیسی انجام داد، دیدگاه طراحان و کارشناسان اتومبیل درباره کارگاه‌های تعمیر خودرو را تا آغاز سال ۲۰۵۰ میلادی به تصویر کشید.

کارگاه‌های تعمیر خودرو در سال ۲۰۵۰ چه شکلی اند؟

از جمله پیش بینی‌ها درباره آینده کارگاه‌های تعمیر اتومبیل، سیطره‌ی «تکنولوژی سه بعدی» در این مکان‌ها و به کار گیری «هوش مصنوعی» در همه‌ی زمینه‌های تعمیر خودرو در انواع مختلف آن است و از سوی دیگر در همه بازار‌های سراسر جهان «خودرو‌های برقی» بر خودرو‌های کنونی غلبه کرده و رواج خواهند یافت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

کارگاه‌های تعمیر خودرو در سال ۲۰۵۰ چه شکلی اند؟

آیا این خبر مفید بود؟