به گزارش رکنا، هتل جیفورای دبی در امارات متحده عربی با ۳۵۶٫۳ متر ارتفاع در کتاب برترین‌های جهان – گینس – عنوان مرتفع‌ترین هتل جهان را از آن خود دارد. این هتل فوق مجلل، ساختمانی ۷۵ طبقه با ۵۲۸ اتاق مرمری و طلایی است. دیگر رکوردهای این هتل مربوط به استخر و سرعت آسانسور است.

جیفورا که در جاده شیخ زاید قرار دارد حدود ۵۰ متر بلندتر از برج شارد لندن است که با ۳۰۹٫۷ متر ارتفاع بلندترین آسمانخراش اتحادیه اروپا شناخته می‌شود.

علاوه‌بر اتاق‌ها این هتل چهار رستوران دارد که یکی از آن‌ها در راس ساختمان با چشم‌انداز پانورامیک قرار دارد. یک استخر، سونا و جکوزی در طبقه ۷۱ و یک باشگاه ورزشی در طبقه ۱۲ از دیگر امکانات این هتل است.

گران‌ترین هتل دنیا از نگاه گینس هتل رئیس‌جمهور ویلسون ژنو در سوییس است. سوییت پنت‌هاوس سلطنتی این هتل که با ۱۲ اتاق خواب، ۱۲ حمام تزیین‌شده با سنگ مرمر، تراسی که به دریاچه لمان و کوه سفید چشم‌انداز دارد، سالن ناهارخوری که می‌تواند پذیرای ۲۶ نفر باشد، اتاق نشیمنی به مساحت ۲۳۰ مترمربع، کتابخانه‌ای با سالن مطالعه، آسانسور خصوصی، سرآشپز و راننده اختصاصی در طبقه هشتم قرار دارد خودش به‌تنهایی می‌تواند هتل باشد. این سوییت گران‌ترین سوییت هتل در جهان است و قیمت یک شب اقامت در آن حدود ۷۰ هزار یورو است.

سردترین هتل جهان هتل یخی (آیس‌هتل) در استان لاپلاند سوئد است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون همه‌ساله با آغاز فصل یخبندان با استفاده از یخ‌های روخانه محلی ساخته می‌شود. اتاق‌های آیس‌هتل را همه‌ساله هنرمندانی از سراسر جهانی طراحی می‌کنند.

قدیمی‌ترین هتل جهان در ژاپن قرار دارد. این هتل که نیشیاما اونسن کیهونکان نام دارد در شهر هایاکاوا در دامنه‌های کوه فوجی قرار دارد.

این هتل سال ۷۱۵ میلادی آغاز به‌کار کرد و هنوز پس از ۱۳۰۰ سال پابرجا است. نیشیاما اونسن کیهونکان از روز تاسیس متعلق به یک خانواده بوده و ۴۶ نسل به طور دائم مسئولیت نگهداری آن را به‌عهده داشته‌اند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل جیفورا در دبی (امارات متحده‌ عربی)│ مرتفع‌ترین هتل جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل رییس‌جمهور ویلسون در ژنو (سوییس)│ گران‌ترین هتل جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل یخی (آیس‌هتل) در لاپلاند (سوئد)│ سردترین هتل در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

نیشیاما اونسن کیهونکان در هایاکاوا (ژاپن) │ قدیمی‌ترین هتل در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل ام‌جی‌ام گرند در لاس‌وگاس (آمریکا)│ بزرگ‌ترین هتل جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

فرست وورد هتل پلازا با ۷۳۰۰ اتاق در پاهانگ (مالزی)│ هتل با بیشترین اتاق در جهان (تاکنون)

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل ابرج کدی با ۱۰۰۰۰ اتاق در مکه (عربستان سعودی)│ هتل با بیشترین اتاق در جهان (در دست ساخت)

هتل‌های رکورددار در گینس

سنترال هتل و کافه فقط با یک اتاق ۱۲ متری در کپنهاگ (دانمارک)│ هتل با کوچک‌ترین اتاق در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

اه‌هائسل، هتلی با ۵۰ مترمربع در هامبورگ (آلمان)│ کوچک‌ترین هتل در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

هایت کاپیتال گیت هتل در ابوظبی (امارات متحده عربی)│ منحنی‌ترین هتل در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

ویلای «موراکا» در جزیره کنراد مالدیوز رنگالی (مالدیو)│ غوطه‌ورترین هتل در جهان

هتل‌های رکورددار در گینس

هتل ترمه میله‌پینی با استخری به عمق ۴۲٫۱۵ متر محتوی ۴هزارو۳۰۰ مترمکعب آب در مونته‌گروتو ترمه (ایتالیا)│ هتل دارای عمیق‌ترین استخر در جهان

آیا این خبر مفید بود؟