سازنده‌ی این مجموعه‌ی موج‌سواری مصنوعی، شرکتی به نام «Citywave» است که بنیان‌گذارش یک اسکی‌باز حرفه‌ای و توسعه دهنده‌ی امکانات شبیه‌سازی ورزش‌های اکشن است. مجموعه‌ی ساخته شده بهترین موج‌های مصنوعی مشابه موج‌های طبیعی را دارد که باعث می‌شود برای مسابقات هم عالی باشد. این شرکت از سال ۲۰۱۱ اقدام به برگزاری یک‌ سری مسابقات سالانه‌ی پرطرفدار با عنوان «Surf & Style» کرده است.

در حالی که اکثر مجموعه‌های موج‌سواری مصنوعی در پارک‌های تفریحی یا مال‌های بزرگ ساخته می‌شوند، این مجموعه‌ی منحصربه‌فرد در فرودگاه مونیخ ساخته و اجرا شده است و هر سال موج‌سوارانی از کشورهای مختلف برای شرکت در مسابقات جهانی و نمایش مهارت‌های خود در ترمینال فرودگاه مونیخ جمع می‌شوند.

مسابقات اصلی مقارن با جشن اکتبر برگزار می‌شود تا بازدید بیشتری را جذب کند و در کنار آن، موج‌سواران تازه‌کار می‌توانند از آموزش‌های افراد حرفه‌ای در برنامه‌های تدارک دیده شده هم بهره ببرند. کمپی هم برای کودکان فراهم شده تا بتوانند با موج‌سواری آشنا شوند.

با این که محل برگزاری مسابقات موج‌سواری شاید کمی عجیب باشد اما این ورزش Sport در مونیخ چندان ناشناخته نیست، چون موج‌سواری روی رودخانه در شهر مونیخ متداول است. در این مجموعه هم تلاش کرده‌اند تا موج‌های مصنوعی شبیه موج‌های دائمی رودخانه مصنوعی آیسباخ باشد تا موج‌سواری در محیط جدید برای طرفداران این ورزش راحت‌تر شود. نکته جالب این است که این مجموعه با توجه به موقعیت خاصی که دارد، بیشتر از سایر کشورها موج‌سوار دارد تا خود اهالی مونیخ!

در این میان برخی معتقدند که چنین استفاده‌هایی از فرودگاه‌ها صحیح نیست و به نوعی تغییر کاربری فرودگاه محسوب می‌شود. نظر شما چیست؟ آیا مثلا اگر در فرودگاه امام (ره) مسابقاتی مشابه برگزار شود، شما به عنوان یک ایرانی از آن استقبال خواهید کرد یا خیر؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

I4y4al5thW5ohTcu45pxcyWlItyLRcohlqL1wUuy

QxP9sZN5FVxKFc1S0gXEpTcR7by9Ddvo8kwCDQcV

آیا این خبر مفید بود؟