تردد در جاده‌های گلستان ۵۴ درصد بیشتر شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به ورود افزون بر ۱۴۸ هزار دستگاه انواع خودرو به استان در اولین روز سال جدید گفت که میزان ورودی خودروها به گلستان نسبت به اولین روز سال قبل ۵۴ درصد بیشتر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان، مهدی میقانی اظهار داشت: همچنین روز گذشته ۳۲۵ هزار و ۴۴۷ تردد در جاده‌های استان ثبت شد که بیشترین تردد با ۲۷ هزار و ۶۶۱ خودرو مربوط به جاده علی‌آبادکتول - آزادشهر در شرق گلستان بود.

آغاز طرح نوروزی (۱۵ اسفند ۹۹ تاکنون)

به گزارش رکنا، به گفته وی از ابتدای آغاز طرح نوروزی (۱۵ اسفند ۹۹ تاکنون) ۲ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۳۴۰ تردد خودرویی در جاده های گلستان ثبت شد که از مجموع این ترددها ۶۹ درصد بومی است و بقیه برای استان های دیگر بود.

همچنین مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت که از آغاز اجرای طرح نوروزی امداد و نجات این جمعیت در ۱۵ اسفند پارسال تا اولین روز سال جدید ۵۵ حادثه دیده در استان امدادرسانی شدند.

فرهاد میقانی اظهار داشت: از این تعداد حادثه دیده ۳۸ نفر مصدوم شدند که ۱۹ نفر به صورت سرپایی در محل وقوع حادثه امدادرسانی شده و ۱۹ نفر دیگر نیز توسط تیم‌های عملیاتی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی یادآور شد: این حوادث شامل ۱۸ مورد جاده‌ای، یک مورد برف و کولاک، یک مورد دریایی، سه مورد شهری و یک مورد حادثه در کوهستان بود.

گلستان ظرفیت پذیرش مسافر ندارد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان نیز گفت: این استان به دلیل قرار داشتن همه شهرها در وضعیت زرد و آبی شیوع کرونا محدودیت پذیرش مسافر ندارد اما این پذیرش تنها در مسافرخانه‌ها و هتل‌ها و مراکز اقامتی انجام می‌شود و برپایی چادر یا اقامت در سایر مراکز ممنوع است.

یاسر قندهاری اظهار داشت: پذیرش مسافر در این مکان ها براساس شیوه‌نامه‌های ابلاغی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

55 آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟