نیاز استان گلستان به هزار تخت بیمارستانی

گلستان / هادی حق‌شناس روز یکشنبه در همایش شور عاطفه‌ها و افتتاح طرح یادگار مهر تعداد تخت‌های بیمارستانی استان گلستان را ۲ هزار و ۵۰۰ تخت اعلام کرد.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به تلاش برای بازسازی مناطق زلزله زدن رامیان پیش از فرا رسیدن فصل زمستان گفت: یکی از دلایل تخریب خانه های روستاهای زلزله زده، مقاوم نبودن منازل بود که تلاش می کنیم برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث، روند مقاوم سازی خانه های غیرمقاوم استان را تسریع کنیم.

وی بیان کرد: ۱۱۰ هزار خانه روستایی استان گلستان غیرمقاوم و نیازمند نوسازی است که با توجه به تسهیلات اعطایی دولت و پیشگیری از خطرات احتمالی مانند سیل و زلزله، روستاییان بایستی برای استفاده از این طرح‌ شتاب کنند.

کرونا سرمایه اجتماعی را افزایش داد

استاندار گلستان به اجرای طرح شور عاطفه ها و یادگار مهر برای تامین نیاز دانش آموزان نیازمند استان اشاره کرد و گفت: کرونا اگرچه سرمایه مادی را کاهش داد اما باعث شد تا با وجود منفی بودن نرخ رشد اقتصادی، سرمایه اجتماعی بیشتر شود و مردم بیش از گذشته به فکر هم باشند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان نیز در این مراسم گفت: ۳۰ درصد از مجموع ۱۷ هزار دانش‌آموز تحت پوشش این نهاد در استان، امکان حضور در کلاس‌های درس را ندارند.

عیسی بابایی اظهار داشت: سه هزار دانش آموز گلستان به دلیل نداشتن امکانات آموزشی مانند تبلت و گوشی هوشمند امکان حضور مجازی در کلاس‌های درسی را ندارند که این عامل زمینه ترک تحصیل تعدادی از آن ها را فراهم کرده است. در این مراسم ۱۰۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گلستان اهدا شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟