ممنوعیت ورود ۲۰ هزار خودرو به استان گلستان در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

به گزارش اختصاصی رکنا، سردار روح الامین قاسمی در خصوص طرح‌های اجرایی در نوروز ۹۹ به خبرنگار ما گفت: شرایط امسال نسبت به سالهای قبل متفاوت بود و از ابتدا با توجه به شیوع کروناویروس یکسری مقررات از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا پیش بینی و وضع شد.

وی افزود: در این راستا محدودیت‌هایی مبنی بر تعطیلی و بسته بودن تمام مراکز توریستی و تفریحی ، هتل‌ها و مراکز تجاری در استان گلستان اجرایی شد که همین امر سبب کاهش مسافر به استان شد به صورتیکه شاهد کاهش ۷۰ درصدی ورود مسافران به استان بودیم.

رییس پلیس استان گلستان ادامه داد: از روز ۸ فروردین ماه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به اجرا در آمد و ممنوعیت ورود و خروج از استان جدی تر شد که برای این امر ۸۰ گیت ایست و بازرسی در مسیرهای ورودی و خروجی فعالیت خود را آغاز کردند که مانع ورود خودورهای غریبه و غیر بومی به شهرهای استان شدیم و همینطور مانع خروج خودروهای بومی و ساکن استان از شهرهایشان شدیم.

سردار قاسمی عنوان داشت: در این طرح ماموران مانع ورود ۲۰ هزار خودرو به استان شدند و همه اصناف غیرضروری نیز بسته شدند که جا دارد از مردم، رسانه‌ها و مسئولان اجرایی بخاطر همکاری‌های لازم تشکر و قدردانی کرد.

روز طبیعت

این مقام انتظامی در خصوص روز طبیعت ادامه داد: روز ۱۳ فروردین ماه با توجه به بسته بودن همه تفرجگاه‌ها در طرح فاصله گذاری اجتماعی، با وجود اینکه مناطق جنگلی و سرسبز در استان وجود دارد مردم با رعایت مقررات در خانه‌هایشان ماندند و می‌توان اعلام کرد که یک نفر هم برای جشن روز طبیعت از خانه‌اش خارج نشد که سپاسگذار شهروندان هستیم.

کاهش تصادفات

سردار قاسمی در خصوص حوادث جاده‌ای گفت: خوشبختانه شاهد کاهش ۵۴ درصد تصادفات فوتی، ۵۶ درصد تصادفات جرحی و ۶۷ درصد تصادفات خسارتی نسبت به نوروز ۹۸ بودیم که در مجموع با کاهش ۶۷ درصدی تصادفات در استان روبرو هستیم.

افزایش کشف جرائم

فرمانده انتظامی استان گلستان بیان داشت: نوروز امسال نزدیک به یک هزار و ۹۰۰ تن از زندانیان از زندان آزاد شدند که شاهد افزایش ۲۵ درصدی سرقت‌های خرد در استان بودیم که ماموران موفق به کشف ۹۴ درصدی جرائم شدند.

وی افزود: کشفیات و دستگیری سارقان نسبت به نوروز ۹۸ ۳۴ درصد افزایش داشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟