به گزارش رکنا، عباس مسجدی‌آرانی رئیس پزشکی قانونی کشور با تبریک ایام‌الله دهه فجر گفت: پزشکی قانونی کشور در دهه فجر امسال ۱۵ هزار پروژه عمرانی و ملی با ۹ هزار متر مربع و ۸۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌کند.

رئیس پزشکی قانونی کشور افزود: یکی از آن‌ها پزشکی قانونی یاسوج با ۳ هزار مترمربع با بخش‌هایی معاینات و آزمایشگاه است.

او در پاسخ به سوالی که چرا باید بعد سانحه سقوط هواپیمای یاسوج - تهران برای انجام آزمایشات جانباختگان به شیراز مراجعه می‌شد، گفت: پزشکی قانونی نیرو‌های توانمند زیادی دارد، اما همه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی را نمی‌توان در همه استان‌ها تأمین کرد.

او ادامه داد: بسیاری از این دستگاه‌ها گران قیمت بوده و امکان تجهیز همه شهر‌ها به این دستگاه‌ها وجود ندارد که در همه دنیا هم همین گونه است.

مسجدی‌آرانی افزود: در کل تعداد ۸ استان چنین دستگاها، موادی و تجهیزات وجود دارد که معین استان‌های دیگر هستند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان گفت: در سقوط هواپیمای اوکراینی با همه مشکلاتی که وجود داشت به دستور و تأکید رهبری عمل کردیم و ظرف یک هفته پروفایل همه جانباختگان را استخراج و تطبیق داده و اجساد را تحویل دادیم که موجب تعجب اوکراین، سوئد، کانادا و انگلیس خبیث شد.

او در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص سقط جنین افزود: در این مورد ۱۵ دستگاه مسؤول هستند و از ۱۲ هزار ۹۰۰ پرونده‌ای که به ما ارجاع داده شده برای ۹ هزار و ۵۰۰ پرونده دستور صادر کردیم.

مسجدی آرانی در ادامه با بیان این‌که در سال ۹۷ بیش از ۱۷ هزار تصادف در کشور داشتیم گفت: بیش از ۳۳۰ هزار نفر به ما مراجعه کردند که تعدادی هم معلول شدند و تا وقتی ۵ هزار نقطه حادثه‌خیز در کشور درست نشود باز هم شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟