نجات 36 قطعه کبک از دست دو شکارچی غیر مجاز

کبک / به گزارش رکنا، فؤاد مصطفی نژاد گفت: در تفتیش و بازرسی از منزل این شکارچیان قدیمی در یکی از روستاهای توابع بخش کلاترزان شهرستان سنندج که با حکم قضایی انجام شد ۳۶ قطعه کبک، ۳۲ قفس و قبضه ۲ اسلحه شکاری کشف و توقیف شد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با اشاره به اینکه واحد حقوقی این اداره اقدام به تشکیل پرونده در این خصوص و معرفی متخلفان به مراجع قضایی کرده است، اضافه کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سنندج با هوشیاری و رصد ۲ ماهه موفق به شناسایی محل اخفای کبک های اسیر شده از این متخلفان شکار غیرمجاز شدند.

وی افزود: پرندگان کشف شده به اداره محیط زیست انتقال داده شدند و پس از بررسیهای جسمانی و مراقب های لازم اقدام به رهاسازی آنها در طبیعت و زیستگاه های مناسب خواهد شد.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال به وسعت 97 هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت بیش از سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفردترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟