احصاء پروژه های اجرایی برای ساماندهی در تالاب بین المللی زریوار

تالاب / به گزارش رکنا، فریبا رضایی در اولین کمیته استانی برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار در سال جاری اظهار داشت: این برنامه بعد از حدود چهار سال سال برگزاری جلسات و کارگاه های مشورتی با حضور کلیه گروه های ذینفع و توسط کارشناسان مرتبط احصاء و پیشنهاد شده است.

وی اضافه کرد: این برنامه توسط دستگاه های ذیربط شامل سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، شرکت سهامی آب منطقه ای و شرکت آبفا براساس قوانین و مقررات محیط زیست با تعیین برآورد هزینه و اعتبار مورد نیاز اجرا خواهد شد.

هرگونه بی مبالاتی، به کاسه آبی تغییرات جبران ناپذیری می زند

رضایی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی ایران، تالاب زریوار به عنوان هفتمین تالاب بین المللی در کنوانسیون رامسر ثبت شده است؛تصریح کرد: متولی اصلی این تالاب سازمان حفاظت محیط زیست است و با اجرای یک طرح پایلوت براساس قوانین و مقررات زیست محیطی بخش گردشگری آن که فعالیت ها در آنجا بسیار حساس بوده و هرگونه بی مبالاتی در محدوده مذکور، کاسه آبی را دستخوش تغییرات جبران ناپذیری می کند، ساماندهی خواهد شد.

در این جلسه معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان نیز با ارائه گزارشی وضعیت فعلی و چشم انداز آینده تالاب زریوار را تشریح کرد و در ادامه برنامه های هر کدام از ادارات عضو برنامه مدیریت جامع تالاب زریوار را تشریح و در قالب یک برنامه مدون به سمع و نظر حاضرین رساند.

شهاب محمدی گفت: استمرار و استقرار مدیریت زیست بومی و اجرای سیاست ها و برنامه های علمی و عملی در خصوص کیفیت آب و خاک تالاب، منابع آبی، گردشگری پایدار، آموزش های زیست محیطی به جوامع محلی اطراف زریوار و برنامه های جامع حفاظت از گونه های جانوری و گیاهی از برنامه های مهم به منظور نگهداشت و حفاظت از تالاب در دستور کار دبیر خانه استانی کارگروه مدیریت جامع تالاب زریوار است.

در این جلسه نمایندگان و مدیران مدعو برنامه ها و راهکارهای گذر از چالشهای موجود را در خصوص دستور کار جلسه بر شمردند و در پایان جمع بندی مصوبات توسط رییس کار گروه – استادار کردستان- ارائه شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟