مستند « پزشکان» کلید خورد

به گزارش گروه چهره ها رکنا، مستند « پزشکان » به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حامد کاظم‌زاده در 13 قسمت 45 دقیقه‌ای با پرداختن به زندگی شخصی و حرفه‌ای مفاخر پزشکی زنده ایران، به سفارش شبکه یک سیما کلید خورد.

حامد کاظم‌زاده ، کارگردان و تهیه‌کننده مستند پزشکان، از آغاز تصویربرداری این اثر خبر داد و گفت: مستند«پزشکان» به معرفی و زندگی شخصی و حرفه ای مفاخر پزشکی ایران می پردازد.

وی افزود: قرار است این مستند در 13 قسمت ساخته و پخش شود که هر قسمت به زندگی یکی از این مفاخر می‌پردازد.

کاظم‌زاده با اعلام اینکه تصویربرداری «مستند پزشکان » از شنبه 21 فروردین‌ماه آغاز می‌شود، گفت: مدت زمان هر قسمت از مستند پزشکان 45 دقیقه است و پخش این مجموعه را شبکه یک سیما بر عهده دارد.

کاظم‌زاده در مورد چگونگی پرداخت به زندگی پزشکان در این مجموعه گفت: زندگی این مفاخر پزشکی ،در سه مقطع کودکی، جوانی و حال، با دو بخش پیش و پس از انقلاب در این مستند روایت می‌شود.

وی افزود: تصویربرداری این مستند با ورود به زندگی شخصی این مفاخر در خانه و محل کار و به صورت رئال انجام می‌شود اما بخش مهم و با اهمیت تصویربرداری ما در این مجموعه، در بازسازی تاریخی زندگی این اساتید است که گروه بازسازی ما با حدود 50 هنرمند ومتخصص در این کار، ضمن بهره‌برداری از آرشیو تصاویر تاریخی، ما را در ساخت این مجموعه یاری می‌کنند.

کاظم‌زاده در مورد اهمیت ساخت و پخش این مستند گفت: پزشکان ایرانی در زمینه توسعه سلامت و بهداشت عمومی جامعه آنچنان رشد قابل توجهی داشته اند و به جایگاهی رسیده اند که سالانه تعداد زیادی از بیماران خارجی به عنوان توریست سلامت به ایران می‌آیند ، آوازه جهانی این پزشکان و زحمات بی‌نظیر آنها در حوزه سلامت و درمان، ما را بر آن داشت که به دنبال ساخت این مستند برویم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟