اولین واکنش‌ها به «تنت» کریستوفر نولان: اثری در حد و اندازه «اینسپشن»

هنوز حدود یک هفته به آغاز اکران فیلم جدید کریستوفر نولان در اروپا باقی مانده که قرار است از ۲۷ آگوست در سینماهای بریتانیا اکرانش را آغاز کند و در ماه سپتامبر هم در آمریکا اکران شود.اما خبرهایی از اکران‌های محدود فیلم برای افراد مختلف شنیده می‌شود که همه فیلم را شگفت‌انگیز و مناسب طرفداران کریستوفر نولان ارزیابی کرده‌اند. در یکی از این نمایش‌ها برخی از عوامل اجرایی شرکت آیمکس که در مراحل پساتولید فیلم را دیده‌اند آن را یک بلاک‌باستر اکشن تریلر درخشان نامیده‌اند که از همه جهات شگفت‌انگیز است.

از سوی دیگر نمایش کوچکی هم برای برخی رسانه‌ها در کانادا برگزار شد که کسانی که فیلم را دیده‌اند آن را بهترین فیلم نولان از زمان اینسپشن نامیده‌اند و اضافه کرده‌اند: این اثری است که لحظه به لحظه‌اش طرفداران نولان را راضی می‌کند و بارگشت نولان به حوزه قدرتش است درست مثل این می‌ماند که اسکورسیزی فیلم گانگستری یا جان فورد دوباره وسترن بسازند.

حتی کسانی که خیلی طرفدار نولان نبودند هم تجربه این فیلم را حیرت آور و فیلمی با پیچ های داستانی متعدد توصیف کرد‌ه‌اند و مخصوصا ساختار پیچیده زمانی اش را ستوده‌اند و  معتقدند تجربه دانکرک باعث شده نولان در اجرای صحنه‌های اکشنش بسیار مسلط‌تر عمل کند‌.

یکی دیگر از نظرها در مورد فیلم هم متعلق به تراویس اسکات رپر آمریکایی است که یک ترانه برای ساوندترک این فیلم با نام «نقشه» نوشته. او در گفتگویش با مجله GQ گفته فیلم نولان سفری درون فضا و زمان است که مغزتان را ذوب می‌کند. کریستوفر نولان هم در نظری درک موسیقیایی اسکات را تحسین کرده و ترک او را بخشی از پازل پیچیده فیلم tenet دانسته است./ترجمه سینمادیلی

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟