انتقاد شدیدکانون کارگردانان و کانون فیلمنامه‌نویسان

به گزارش گروه فرهنگی رکنا، دو تشکل صنفی کارگردانان و فیلمنامه‌نویسان از احتمال واگذاری انتقال مدیریت شبکه نمایش خانگی به صداوسیما به شدت انتقاد کردند.

در بیانیه کانون کارگردانان آمده: «متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب‌های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می‌کنند سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و به بهانه افزایش تولیدات، اقدام به تعطیلی صدور پروانه ساخت سریالهای نمایش خانگی نموده و از دادن مجوز، سلب مسئولیت کرده است.

هم اکنون محصولات و سریال‌های نمایش خانگی فضای آنلاین قشر وسیعی از مردم و حتی مخاطبین خاموش را از شهرهای کوچک و روستاها تا هموطنان خارج از کشور تحت پوشش قرار می‌دهد، مخاطبینی خاموش که نه برنامه‌های صداوسیما را می بینند و نه اهل رفتن به سینما هستند. ولی تصمیمات غیرکارشناسی و آزمودن راه‌های محدودکننده قبلی، نتیجه‌ای جز سوق دادن این مخاطب انبوه به سمت فضای مجازی خارجی نخواهد داشت.

توقف تولید سریالهای نمایش خانگی

 توسط سازمان سینمائی مقدمه‌ای بر دخالت سازمان‌های دیگر در محدود کردن هرچه بیشتر این تولیدات خواهد بود که نتیجه آن نابودی پلتفرم‌های فضای آنلاین، از دست رفتن مخاطبین میلیونی و بیکاری بسیاری از اهالی زحمتکش سینمای ایران خواهد بود که در تولید این سریال‌ها نقش دارند.کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن رد این رفتار در پایان هرگونه عملی که مانع کسب و کار، محدود ساختن و توقف فعالیت سینماگران بشود انتقاد کرده و ‌خواستار ادامه روند تولید سریال‌های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی شده است.

همچنین کانون فیلمنامه نویسان در بخشی از بیانیه‌اش نوشته: «می‌توان پیش‌بینی کرد که انتقال صدور مجوز از سازمان سینمایی به صدا و سیما به انحصار مطلق در این حوزه و یک‌سان‌سازی تولیدات دو بخش متفاوت، و کم‌رنگ شدن جذابیت‌های تولیدات بازار کار منجر شودبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟