هنری چهره ها رک آرت کدخبر: 240582 ارسال پرینت 13

رکنا: مری تایلر مور بازیگر سرشناس آمریکایی در ۸۰ سالگی چشم از جهان فروبست.

بازیگر برنده جایزه امی با حضور در برنامه‌های تلویزیونی پرطرفدار دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی به شهرت رسید. او پیشینه نامزد شدن برای جایزه اسکار را نیز در کارنامه کاری خود داشت.

مور در نیویورک به دنیا آمد اما از هشت سالگی در لس‌آنجلس زندگی کرد و در همین شهر از ۱۷ سالگی به صنعت سرگرمی وارد شد.

او سال ۱۹۶۱ میلادی به برنامه تلویزیونی «نمایش دیک ون دایک» پیوست. ون دایک سال ۲۰۱۲ در گفت‌وگویی درباره مور، او را بازیگری درخشان و بااستعداد توصیف کرده بود. این بازیگر Actor پس از آن سریال کمدی تلویزیونی خودش را ساخت که از سال ۱۹۷۰ تا سال ۱۹۷۷ در هفت فصل پخش شد. مجله تایم «نمایش مری تایلر مور» را یکی از ۱۷ برنامه‌ای نامید که تلویزیون را برای همیشه تغییر دادند.

اپرا وینفری مجری سرشناس آمریکایی نیز از مور به عنوان یکی از افراد الهام‌بخش خود در زندگی نام برده است. او در این باره گفت: «می‌خواستم مری باشم. می‌خواستم همانجا زندگی کنم که مری زندگی کرد.»

این بازیگر پس از بازی در کمدی‌های تلویزیونی، با بازی در درام «مردم معمولی» به کارگردانی رابرت ردفورد روی دیگر توانایی خود را به نمایش گذاشت. او با بازی نقش مادری که فرزندش را در یک تصادف Crash از دست داده است، نامزد اسکار بهترین بازیگر زن و برنده جایزه گلدن‌گلوب شد.

تیموتی هاتن همبازی او در «مردم معمولی» گفت: «او فرد شگفت‌انگیزی، یک دوست عالی، و برای همه الهام‌بخش بود.»

مری تایلر

حساب رسمی اسکار در توییتر در بزرگداشت او نوشت: «مری تایلر مور، برای همه آنچه به ما دادی سپاسگزار تو هستیم.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر