نشت یابی بیش از ۱۹۱ هزار انشعاب گاز طبیعی در استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار رکنا از شهرکرد ،سیامک حیدری با بیان اینکه این تعداد از انشعابات ۱۰۰ درصد انشعابات شرکت گاز استان را شامل می‌شود، افزود :فرایند نشت یابی با هدف کاهش هدر رفت گاز، کاهش آلودگی های زیست محیطی، افزایش کیفیت، ارائه خدمات و همچنین افزایش ضریب ایمنی شبکه ها و تاسیسات گاز رسانی با استفاده از سیستم ها و نرم افزارهای دقیق نشت یابی و بر مبنای برنامه ریزی مدون انجام می گردد که با توجه به وجود بیش از ۱۹۱ هزار انشعاب طبیعی در سطح استان و نظر به گستردگی شبکه های گاز رسانی در شهرها و روستاهای استان طی سال جاری تا به حال ۱۰۰ درصد از اهداف تعیین شده در بخش نشت یابی انشعابات محقق شده است.

وی همچنین به نشت یابی ۱۰۰ درصد خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز این شرکت در طی ۹ ماهه سال ۹۹ اشاره نمود و گفت : در حوزه نشت یابی شبکه های گاز رسانی در سطح استان نیز با برنامه ریزی های انجام گرفته و تخصیص منابع از کل شبکه های انتقال و توزیع گاز طبیعی به میزان بیش از ۵ هزار و ۹۵۰ کیلومتر تا پایان سال ۹۹ ، تمام ۱۰۰ درصد شبکه گاز رسانی مورد نشت یابی قرار گرفته است که بر اساس اهداف تعیین شده همه شبکه های گاز رسانی استان چهارمحال و بختیاری نشت یابی شده است.

حیدری در رابطه با فرآیند کار نشت یابی نیز افزود :پس از شناسایی مواد نشتی توسط تیم های نشت یاب، موارد نشتی و مخاطره آمیز در اسرع وقت به واحد بهره برداری اداره گاز رسانی اعلام و واحدهای مربوطه در سریعترین زمان ممکن، نسبت به رفع نشتی اقدام کنند.

وی در پایان با تاکید بر جدی گرفتن نشت گاز، به مشترکین عزیز توصیه کرد :به منظور حصول اطمینان از عدم وجود نشت گاز، لازم است مشترکین گاز خانگی سیستم های لوله کشی گاز داخلی منازل خود را حداقل ۶ ماه یکبار با کف صابون نشت یابی کنند.

گفتنی است شرکت گاز استان چهارمحال و بختیاری در حال حاضر بیش از ۳۳۰ هزار مشترک شهری و روستایی در ۴۰ شهر و ۵۲۲ روستا خدمات ارائه می دهد. پریسا مصیبی /شهرکرد

 

آیا این خبر مفید بود؟