سردار رحیمی : از کوچکترین جرائم خشن هم نمی گذریم

 سردار "حسین رحیمی" در مراسم صبحگاه عمومی با تبریک گرامیداشت هفته ناجا و حلول ماه مبارک ربیع، بیان داشت: هفته نیروی انتظامی را با شعار پلیس هوشمند، امنیت پایدار شروع کردیم که برای یک سال، حول محور این شعار برای خدمت بهتر و سریع تر به مردم حرکت کنیم.

به گزارش رکنا، وی با اشاره به اینکه در حوزه های مختلف، هوشمند سازی پلیس شروع شده است، عنوان داشت: همه تلاش ما جلب و ارتقا رضایت مردم گرانقدرمان است و این هوشمند سازی در راستای حل سریع تر مشکلات مردم می باشد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: امروز با مجاهدت و ایثار شبانه روزی همکارانم در حوزه های مختلف پلیس پایتخت، امنیت پایدار و با ثبات و مطلوبی را در پایتخت شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه برابر شاخص ها و مولفه های موجود، امنیت پایتخت خوب و مطلوب است، بیان داشت: هر 3 ثانیه یک تماس و هر 6 ثانیه یک عملیات فوریت پلیس توسط 110 انجام می شود.

سردار رحیمی گفت: روزانه بیش از 10 هزار اقدام عملیاتی توسط یگان های 110 انجام می شود که تلاش کرده ایم که زمان حضور در صحنه را تا حد امکان کاهش دهیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به افزایش رضایت مندی مردم از یگان 110، عنوان داشت:در نظرسنجی ها و بررسی های صورت گرفته مشخص شد که بیش از 92 درصد کسانیکه با این سامانه تماس گرفته اند از عملکرد این سامانه رضایت داشته اند.

کشف جرم

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در 6 ماهه نخست سال جاری 72 درصد جرایم در پایتخت را کشف کرده ایم، افزود: با نگاه کشف جرم و دستگیری مجرمان، اقدامات شاخص و ارزنده ای داشته ایم؛ چرا که معتقدیم براساس این دو محور، بهتر می توان به نتایج مطلوب رسید.

رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: 20 درصد سرقت های کشور در تهران کشف می شود و در 6 ماهه اول سال جاری با اقدامات آفندی موفق شده ایم که سهم وقوع سرقت را در پایتخت کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه برخورد با جرائم جنایی و خشن جزو اولویت های پلیس پایتخت است، گفت: از کوچکترین جرائم خشن هم نمی گذریم؛ از این رو با تلاش های صورت گرفته در حوزه جرائم خشن و مهمه، 10 درصد این جرائم در 6 ماهه سال جاری کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در جرائم جنایی 5 درصد کاهش داشته ایم، بیان داشت: برخورد با حاملان سلاح سرد  و گرم از اولویت های دیگر ما می باشد که در 6 ماهه سال جاری، 353 قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف شده است.

سردار رحیمی افزود: به اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس هشدار جدی می دهم که منتظر برخورد قاطع پلیس و دستگاه قضا باشند.

وی با اشاره به اجرای طرح برخورد با محکومان فراری در 6 ماهه اول امسال، گفت: در این مدت یک هزار و 23 نفر محکوم فراری دستگیر و این طرح با جدیت ادامه خواهد داشت.

سردار رحیمی با اشاره به رسیدگی به پرونده های مهم فساد اقتصادی، عنوان داشت: امروز پلیس با قاطعیت با مخلان و اخلال گران نظم و امنیت اقتصادی، اجتماعی و... برخورد خواهد کرد و اجازه نمی دهد امنیت روانی مردم را مختل نمایند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه پلیس در فضای سایبری با قاطعیت، اقتدار و با تسلط و اشرافیت کامل حضور دارد، اظهار داشت: به 8 هزار و 573 پرونده در 6 ماهه سال جاری رسیدگی که 100 درصد جرائم این حوزه کشف شده است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه با شیوع ویروس منحوس کرونا پلیس پایتخت همراه و همگام با حافظان سلامت در این حوزه نقش آفرینی می کرد، بیان داشت: در این مدت نه تنها از ماموریت های ما کاسته نشده است، بلکه در بسیار اوقات با آماده باش 100 درصدی اجرای ماموریت می کردیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس ، شورای شهر و خبرگان رهبری به صورت همزمان در پایتخت، گفت: در انتخابات، پلیس پایتخت، امنیت 4 هزار و 600 شعبه را به خوبی تامین کرد.

آیا این خبر مفید بود؟