سخنگوی ناجا: جهان از خدمات پلیس ایران بهره می برد / پلیس هوشمند امنیت پایدار
حجم ویدیو: 74.12M | مدت زمان ویدیو: 00:10:07

 به گزارش خبرنگار انتظامی رکنا، سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا صبح امروز (چهارشنبه) در نشست خبری با موضوع تبیین برنامه‌های هفته ناجا با اشاره به اینکه روز نیروی انتظامی ۱۳ مهر بوده اما به دلیل مصادف شدن با رحلت نبی اسلام پس از کسب تکلیف از دفتر فرمانده کل قوا به ۱۷ تا ۲۳ مهرماه انتقال یافت، اظهار داشت: ماموریت‌های ناجا بسیار خطیر است و از سال گذشته تا کنون تعدادی از همکارانمان را در عرصه مقابله با مخلان نظم و امنیت جان خود را فدا کردند.

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: هفته ناجا هفته‌ای که مردم ما به پاس یکسال خدمتگذاری حافظان نظم و امنیت و یکسال در کنار مردم بودن و خدمت بی منت ناجا خدمتگذاران خود را مورد تکریم قرار خواهند داد.

سردار حاجیان گفت: نیروی انتظامی در طول یکسال هموارانم از مرز تا مرکز در سراسر جغرافیای جنهوری اسلامی ایران با تسلط اطلاعاتی به بهترین نحو ماموریت خود را انجام دادند؛ در حوزه محدودیت‌های کرونایی و بلایای طبیعی که پیش آمد کارکنان ناجا در حال خدمت رسانی به ملت ایران بودند.

سخنگوی ناجا خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی بر اسای برنامه‌ریزی‌ها و نگاه سازمانی که دارد در همه ماوریت‌ها دارای اهدافی است.

وی گفت: شعار امسال هوشمندسازی و امنیت پایدار است.

وی افزود: روزانه در هزار و ۷۰۰ نقطه با مردم در ارتباط هستیم و ۳۶ ماموریت در قانون برای ناجا تعریف شده است.

حاجیان گفت: پلیس هوشمند داری هوش فردی و سازمانی و برای ارائه خدمات سریع از فناوری‌های نوین استفاده خواهد کرد؛ بعصب از این فناوری‌ها ساخت داخل و توسط ناجا است.

وی گفت: امروز نیروی انتظامی از الکترونیک شدن به سمت هوشمندی و چابک سازی خدمت است؛ بعضی از این خدمات توسط اپلیکیشن "پلیس من" به مردم ارائه خواهد کرد. 

وی گفت: نیروی انتظامی به عنوان یک پلیس حرفه‌ای و هوشمند پلیس های تخصصی خود را توسعه خواهد داد؛ در حوزه ترافیک استفاده از هوش مصنوعی راه‌اندازی شده است.

وی گفت: ارتباط انلاین با پلیس فتا و آمدزش همگانی و اگاه کردن مردم راه‌اندازی شده است؛ امروز می.توانیم بهترین خدمات را با استفاده از اپلیکیشن‌ها بهترین خدمات در حوزه کلانتری را به مردم ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه پلیس مقتدر و قوی از انتظار مردم است، گفت: امروز عرصه اقتدار را در حوزه نرم‌افزار توسعه دادیم. 

وی با بیان اینکه نگاه ما به امنیت، امنیتی پایدار گفت: امنیت بستر ساز و توسعه خدمات در حوزه‌های مختلف است؛ امروز اگر بتوانیم با همکاری همه نهادها به طور کامل با موضوع قاچاق و احتکار مبارزه شود و قانون به معنای واقعی کلمه حمایت کند می‌توانیم تولید داخل را رونق دهیم.

سردار حاجیان خاطرنشان کرد: ناجا به عنوان بخشی از جامعه مسئول برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور است و نهادها متولی باید در این راستا در کنار ناجا باشند.

وی گفت: در این هفته با استفاده از ظرفیت‌ها ۲۶۲ برنامه اجرا خواهد شد؛ همچنین در این هفته ۲۴ مستند، ۵۰ آیتم کونا مفهمومی، ۶ تله فلیم، موشن گرافی و هشداری پلیس کلیپ‌های اقتدار پخش خواهد شد.

وی به شعارهای تدوین شده ناجا در طول هفته اشاره کرد و گفت: شنبه پلیس مقتدار، قانون مدار و امین مردم، یکشنبه پلیس هوشمند مشارکت عمومی و انضباط اجتماعی، دوشنبه پلیس خدمتگذار سرباز فداکار، امنیت پایدار، سه‌شنبه پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی، چهارشنبه پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همکانی وامنیت اجتماعی، پنجشنبه پلیس مرزبانی، تلاش جهادی ایثار و شهادت و روز جمعه پلیس، ولایت مداری حفظ ارزش‌های و جامعه ایمانی نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه امروز امنیت ایران اسلامی مثال زدنی است، گفت: امروز در کشورهای همسایه تنش‌هایی وجود دارد اما با غیرت مرزبانی ناجا و همکاری نیروهای مسلح امروز کشور ما امن‌ترین کشور جهان است.

وی با اشاره به اینکه امروز پلیس ایران در خط مقدم‌ مبارزه با مواد مخدر است، افزود: در سال گذشته بیش از هزار تن مواد مخدر کشف شده است.

سردار حاجیان اضافه کرد:  باید سازمان‌های بین‌المللی و سایر کشور قدر نیروهای مسلح ایران و نیروی انتظامی را بدانند و پاسخگو باشند و بدانند نگاه حقوق بشر در کشورمان در جریان است.

وی گفت: در هفته ناجا خدمات ناجا دو برابر خواهد شد؛ سامانه‌ها در هفته ناجا فعال است. در روز یکشنبه و بعد از هفته نیروی انتطامی سردار اشتری در ۱۹۷ حضور خواهند داشت و به مشکلات مردم رسیدگی خواهد شد.

سردار حاجیان گفت: با وجود طالبان با اشراف نیروی انتطامی با اقتدار با ترانزیت مواد مخدر مقابله خواهد و مقابله ما ربطی به این ندارد گه در بیرون از مرزها

سردار حاجیان گفت: طبق برنامه‌های صورت گرفته در هفته الحاق چشمگیری به پلیس‌های تخصصی خواهیم داشت؛ اکثر تجهیزات الحاقی ساخت داخل کشور هستند.

آیا این خبر مفید بود؟