پوشیده شدن تابلوها ممکن است باعث حادثه شود

سرهنگ "مصطفی زینی وند" گفت: یکی از معضلات و مشکلات اصلی پیش روی رانندگان در فصل بهار و تابستان، پوشیده شدن تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی در پشت شاخ و برگ درختان است.

به گزارش رکنا، وی افزود:  تابلوهای راهنمایی و رانندگی بویژه تابلوهای هدایت مسیر  باید در معرض دید رانندگان قرار داشته باشند تا امکان تصمیم گیری بموقع و انتخاب مسیر درست برای راننده وجود داشته باشد .

رئیس اداره مهندسی ترافیک پلیس راهور تهران اضافه کرد:  متاسفانه بدلیل عدم دقت به این موضوع مهم در زمان کاشت درختان و سایر پوشش های گیاهی در حاشیه و یا میانه معابر همواره شاهد هستیم که برخی از این تابلوها بواسطه محصور شدن در پشت شاخ و برگ درختان کارکرد خود را از دست می دهند و رانندگان بخصوص رانندگان نا آشنا به مسیر برای مسیریابی درست با مشکل مواجه می شوند.

سرهنگ زینی وند گفت :  اگر این اتفاق در محل خروجی های بزرگراهها اتفاق بیافتد راننده ای که مسیر را اشتباه رفته احتمال دارد ریسک و خطر کند و برای اصلاح مسیر اقدام به حرکت با دنده عقب نماید و یا بمحض رویت خروجی اقدام به تغییر مسیر ناگهانی نماید که همه این موارد می تواند زمینه ساز بروز یک حادثه تلخ ترافیکی باشد

وی بیان داشت : پلیس راهنمایی و رانندگی بصورت مدام و مستمر در حال پایش و رصد تابلوها است و در صورت مشاهده هرگونه نقص از جمله همین موضوع کور شدن دید تابلو در پشت درختان نسبت به پیگیری از شهرداری برای رفع نقص اقدام می کند.

این مقام انتظامی گفت : در هر صورت این نکته  باید در بخش های مختلف شهرداری چه در زمان نصب و جانمایی تابلوها و مهم تر از آن در زمان کاشت نهال و افزایش سرانه فضاهای سبز در معابر مد نظر قرار گیرد و همچنین در فصل هرس شاخ و برگ درختان نیز بایستی بصورتی این اقدام بنحوی صورت گیرد تا در سایر فصول سال، معضل پوشش تابلو و علائم به حداقل  ممکن برسد.

آیا این خبر مفید بود؟